Paleo Diyeti İle Zayıflama

96

Son günlerde batıda ortaya çıkan Paleo çılgınlığı zayıflamaya çalışan insanların ne kadar da arttığını gösteriyor. Sağlıksız ve çok fazla yağlı yiyeceklerle beslenen insanlar gereğinden fazla kalori ve yağ alımı yüzünden bir anda vücuttan atılamayan kilolara sahip oluyor. İşte bu kiloları son günlerde Paleo ismini verdikleri diyetle atan kişilerin yorumları ile diyet hızlı bir şekilde dünya geneline yayıldı. Paleo diyeti halk arasında Taş Devri diyeti olarak da bilinmektedir. Bu diyetin en önemli özelliği ise size belirli bir liste sunmamakta bunun yerine örnek menü ile sizlere yol göstermektedir. Bu şekilde diyet olmaktan çıkıp bir yaşam tarzı haline gelecektir.

Her diyetin olmazsa olmazı olan su tüketimini Paleo diyetinde de unutmamak gerekir. Günlük su ihtiyacını 3 litreye çıkarmanız ve meyve, sebzeleri mümkün olduğunca pişirmeden çiğ tüketmeniz önerilmektedir.

Örnek Paleo Diyet Listesi

Kahvaltı

Yeşilliklerle süslenmiş 2 yumurtalı omlet (tereyağı ya da peynir de 1 gün arayla eklenebilir)
1 fincan şekersiz çay ya da kahve
Kahvaltıdan 1 saat sonra birkaç tane badem
1 fincan bitki çayı
Öğlen Yemeği

Buharda pişirilmiş sebzeler
Az ton balıklı bol limonlu salata
1 kâse yoğurt ya da 1 dilim peynir
Yemekten 2 saat sonra 1 fincan bitki çayı
Ceviz ya da badem
Akşam Yemeği

Akşam yemeklerinde protein almayı ihmal etmeyin.
Akşam yemeklerinizi yeşillik salataları ile süsleyin
Zeytinyağı ile pişirilen 2 çorba kaşığı sebze yemeği
1 porsiyon haşlanmış ya da fırınlanmış tavuk budu
2 çorba kaşığı yoğurt
Uyumadan Önce

1 fincan şekersiz yeşil çay
Biraz ceviz ya da badem
Son günlerdPaleo Diyeti İle Zayıflamae batıda ortaya çıkan Paleo çılgınlığı zayıflamaya çalışan insanların ne kadar da arttığını gösteriyor. Sağlıksız ve çok fazla yağlı yiyeceklerle beslenen insanlar gereğinden fazla kalori ve yağ alımı yüzünden bir anda vücuttan atılamayan kilolara sahip oluyor. İşte bu kiloları son günlerde Paleo ismini verdikleri diyetle atan kişilerin yorumları ile diyet hızlı bir şekilde dünya geneline yayıldı. Paleo diyeti halk arasında Taş Devri diyeti olarak da bilinmektedir. Bu diyetin en önemli özelliği ise size belirli bir liste sunmamakta bunun yerine örnek menü ile sizlere yol göstermektedir. Bu şekilde diyet olmaktan çıkıp bir yaşam tarzı haline gelecektir.

Her diyetin olmazsa olmazı olan su tüketimini Paleo diyetinde de unutmamak gerekir. Günlük su ihtiyacını 3 litreye çıkarmanız ve meyve, sebzeleri mümkün olduğunca pişirmeden çiğ tüketmeniz önerilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.