Kadınların çantasında neler olması gerekli?

52

Kadınların çantalarında genellikle ne aransa bulunur. Kadınlar kendi çantalarında aradıklarını kolaylıkla bulurken, erkeklerde kalabalık olduğundan ve bir şey bulamadıklarından şikâyet ederler; ancak şöyle bir gerçek var ki, bir kadının çantasında ne varsa mutlaka işe yarıyordur.

Ped: Kadınlar günlerini biliyor olsa bile, şunu da bilirler ki ne zaman ne olacağı belli olmaz. Mutlaka çantada yedek bir ped bulunması gerekiyor.
Cüzdan: Günlük hayatı işte veya daha çok dışarıda geçiriyorsanız, zaten her zaman yanınızdadır. Ve tabi ki cüzdanın olmazsa olmazları; kimlik, ehliyet asla unutulmamalı.
Cep telefonu: Çağımızın en çok kullanılan iletişimi aletini elbette yanımızdan ayırmamakta fayda var.
Anahtar: Sürekli bir anahtar taşıyor olabilirsiniz. Ama çantanın bir gözünde bir yedek bulundurmak faydalı olabilir. Kadınlar garanticidir ve işlerini sağlama almak için ellerinden geleni yaparlar.
Diş fırçası: Hijyen ve görünüş bakımından yanınızda olması gerekiyor.
Naneli şeker: Diş fırçanızı yanınıza taşınmanız mümkün değilse veya unuttuysanız çantanızda naneli şeker taşıyabilirsiniz.
Parfüm – Deodorant: Özellikle yaz aylarında sık sık ihtiyaç duyulan bir malzemedir ama siz her ihtimale karşı her zaman çantanızda bulundurun. Hesapta olmayan sürpriz randevular da ihtiyaç duyabilirsiniz.
El kremi: Dışarıda ellerinizi yıkadığınızda, nemlendirmeyi unutmamak önemlidir.
Mendil ve ıslak mendil: Mutlaka çantanızda olması gereken iki malzemedir. Dışarıda yemek yerken yardımınıza koşabilir. Kış aylarında ise daha fazla ihtiyaç duyulacağı kesin.
Not defteri ve kalem: Günleriniz yoğun geçiyorsa yanınızda defter ve kalem bulundurarak minik notlar alabilirsiniz. Herkes bazen unutkan olabilir.
Minik bir makyaj çantası: Çantanız için ayrıca minik bir makyaj çantası oluşturabilirsiniz. Hiçbir zaman çantanızdan çıkartmazsanız unutmanız da imkânsız hale gelir. Acil toplantılar, gün içinde ortaya çıkan randevularda sıkça bu çantaya ihtiyaç duyacaksınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.