Kalıcı dövme yaptırmanın zararı var mı?

238

Kalıcı dövmeyi çoğu insan vücudunun çeşitli yerlerinde tercih etmekte. Kalıcı dövme yaptırmadan önce iyi bir araştırma yapılmalı, gerek seçilecek resim, yazı, sembol, rakam, ne olursa olsun vücudunuzun bir parçası olacak. Kalıcı dövmeyi bazı insanlar kabullenir bazıları ise sizi dışlayabilir. Gerçek anlamda tam bir cesaret işidir. Kalıcı dövme yapıldıktan sonra hayatınızı dövmelerinize göre şekillendirirsiniz. Giyim tarzınızı, saç modelinizi, kalıcı dövmenize göre ayarlamanız gerekebilir.

Kalıcı Dövme Zararlı mı?
Kalıcı dövmeler temiz ortamda uygun ve kaliteli malzemeler ve uzman kişilerce yapılırsa, sağlıkla ilgili bir sorun yaşanmaz. Steril olmayan ortamlarda yapılan Kalıcı dövmeler Hepatit C, Hepatit B, frengi, tetanos gibi sorunlara yol açabilir.

Kalıcı Dövmenin Önerilmediği Durumlar
Sedef hastalığı ve çeşitli cilt problemleri olan kişilerde Kalıcı Dövme önerilmiyor. Ben ve yara izlerinin kapatılması, herhangi bir sorunla karşılaşıldığında dövme ile kapatıldığından tedavisinde zorlanılabilir.

Aslında bizler ise yine de dövme yaptıracağınız mekanın çok temiz ve güvenli olmasına önem göstermenizi ve çok ucuz fiyat veren kişilerle çalışmamanızı kendi sağlığınız için önermekteyiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.