Tesettür abiye modelleri

117

Tesettürlü ya da değil, şık olmak her kadının günlük hayattaki ilk önceliklerinden birisi. Son zamanlarda artan tesettür firmaları ile bu durum günden güne daha da kolaylaşmakta. Günlük hayatta giyilebilecek birçok kıyafet bulabiliyoruz. Fakat peki ya özel günler? Düğün, nişan, kına gecesi gibi özel günler ve geceler tesettürlü bir bayan için çoğu zaman bir krize dönüşebiliyor. Hem tesettüre uygun hem de şık tesettür abiyeler bulmak eskiye oranla kolay olsa da hala yeterince kolay değil. Fakat biz kadınlar herşeyin bir yolunu buluruz değil mi?

Tesettür Abiye İle Şık Olmak Mümkün Mü?

Etrafınızda birçok kez, normalde tesettürlü olduğu halde düğün ya da nişanda tesettür abiye bulamadığı için diğer abiyelere yönelen insanlar görmüşsünüzdür. Aslında genel kanının aksine tesettür abiyeler ile de şık olmak gayet mümkündür. Hatta gözünüz alıştıktan bir süre sonra eşarbı olmayan abiyelerde bir aksesuar eksiği varmış gibi hissedeceksiniz. Güzel bir abiye-eşarp uyumu yakalayarak özel günlerinizde hem şık hem de asil bir duruş sergileyebilirsiniz.

Tesettür Abiye Seçimi

Tesettür abiye seçiminde en önemli faktör renk seçimidir. Koyu tenli bayanlarda pastel renkler daha çekici dururken aık tenli bayanların daha canlı renkler tercih etmesi önerilmektedir. Fakat koyu tenli bir bayansanız ve muhakkak açık renk bir abiye istiyorsanız şalınızın ya da eşarbınızın rengini biraz daha koyu tonlardan seçerek daha hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. Tesettür abiyelerde baştan ayağa giyinik olunduğu için aksesuarda yapılan ufak bir abartı aşırı gelecek ve gereğinden fazla göz yorucu olacaktır. Daha sade fakat zarif aksesuarlar tercih edilmelidir. Gidilecek yerin özelliğine göre seçilecek abiye de farklı olacaktır. Eğer bu tarz şık davetlere sık giden birisi değilseniz, modası hiç geçmeyen tarzda bir abiye alarak her seferinde bir servet ödemekten kaçınabilirsiniz. Peki modası geçmeyen nedir? Tabii ki abiye denilince akla gelen ilk renk olan siyah bir elbise. Kollarında ya da eteklerinde bulunan işleme ya da dantellerle çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Her ne kadar danteller eski moda gibi düşünülse de tesettür abiyelerde şıklığı yakalamanın en kestirme yoludur diyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.