Tesettür elbise modeli nasıl seçilebilir?

33

Bu yıl içerisinde elbise modellerine bakıldığında en çok dikkat çekmeyi başaran şey de bel bölgesini ortaya çıkartacak elbiselerdir. Beli çok daha ince gösterebilmek amacıyla çok daha değişik yöntemlerin kullanılmakta olduğu bu elbise modelleri çok şık duruyor. Beli ince bir şekilde gösterebilmek amacıyla elbiseler de; kemerin yanı sıra kuşak veyahut büzgü detayları kullanılmış durumdadır. Fakat şu da fazlasıyla önemlidir. Bu söz konusu elbise modeli çok zayıf bir durumda ve ince bele sahip durumda bulunan kadınlar tarafından tercih edilerek kullanılmaktadır. Hafif kilosu bulunan ve balık etli olarak tabir edilen kadınlar da belini öne çıkartabilecek modelleri tercih etmekten kesin bir şekilde kaçınmalıdır. Bunun tam tersine daha fazla geniş elbise modelleri ve salaş elbise modellerini tercih edip fazla kilolarını saklamaları olanaklıdır.

Olduğundan çok daha zayıf görünme konusunda isteği bulunan kadınlar, elbiselerde siyah rengin yanı sıra lacivert renk ve buna benzer koyu renkleri tercih ederek kullanmalıdır. Vücuduna çok fazla güvenen ve fazla kilolarıyla da barışık durumda bulunan kadınlar çok daha değişik renklerde elbiseler giyebilmektedirler.

Elbiselerin mevcut durumdaki kol modelleri de bir kaç tane değişik şekilde olabilir. Daha şık bir durumda ve hoş bir görüntü elde etme konusunda isteğiniz varsa elbise de manşet detayından yararlanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.