Yuvarlak yüze makyaj önerisi

48

Yüzdeki güzelliğin en önemli unsurlarından bir tanesi de yüz şekline bakarak uygun makyajı yapabilmektir. Makyaj yapabilmek kadar doğru makyaj yapabilmeyi bilmekte büyük önem arz etmektedir. Pek çok bayan makyajın cildini güzel göstermemekte olduğu düşüncesine kapılır. Ancak doğru makyaj teknikleri uygulandığı zaman makyajın görüntüsü de baştan aşağı değiştirmiş olduğu önemli bir gerçektir.

  • Yüzünüzün çok geniş gözükmekte olan kısımlarını daha ince gösterebilmek amacıyla gözaltınızı üçgen şeklinde aydınlatıp koyu tonlara sahip kontör uygulaması gerçekleştirmeniz gereklidir.
  • Yüzünüzü çok daha zayıf gösterebilmenin sırrı allığınızı elmacık kemiklerinin üstünde V biçiminde uygulayabilmektir.
  • Yuvarlak durumdaki bir yüze sahip durumdaysanız dikkatleri göze çekmeniz konusunda da yarar var. Bunu yapabilmek amacıyla göz makyajını çekik bir şekilde yapmanız gereklidir. Özellikle de eyeliner bu hususta vazgeçilmeziniz haline gelmelidir..
  • Dudaklarınız üzerinde koyu tonlar kullanıp dikkati yanaklarınızdan uzaklaştırmayı başarmanız da olanaklıdır. Kırmızı rujla beraber dudağınızı yüzünüzün adeta bir odak noktası haline gelmeyi başarmanız mümkündür.
  • Yuvarlak yüz için makyaj tüyoları hususunda saç kesiminin de tamamlayıcı bir unsur olarak öne çıktığını belirtmemizde yarar var. Özellikle de katlı kesimler yanaklarınızın dolgunluğunu kapatma konusunda çok daha etkili bir durumda olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.