Bu makyaj hileleriyle gözlerinizi büyük gösterebilirsiniz

31

Makyaj çok harika ve bakımlı görünme konusunda özen gösteren kadınların vazgeçilmezlerinden biridir. Hatta pek çok kadın açısından göz makyajının önemi fazlasıyla büyüktür. İnsanlar açısından göz en önemli odak noktalarından bir tanesi ve bir insana ilk bakıldığında dikkat çekmekte olan bölümdür. Bundan dolayı da göz makyajını doğru uygulama hususunda biraz daha özen gösterebilmek gereklidir. Özellikle de ufak gözlere sahip kadınlar için gözleri büyük gösterebilen makyaj hileleri fazlasıyla işe yaramaktadır.

Gözleri çok daha iri gösterebilmek amacıyla dikkat edilmesi gerekli kısım göz çevresinin yanı sıra kaşlar ve de kirpikler olarak öne çıkmaktadır. Bundan dolayı özellikle bu bölgelerle alakalı kullanacak olduğunuz malzemelerin teninizle uyumlu durumda bulunmasına dikkat etmenizi tavsiye etmekteyiz.

Etkileyici bir durumdaki bakışlara sahip olabilmek amacıyla ilk adım far seçimi yapmaktır. Gül renginin yanı sıra toprak tonları ile birlikte mat renklerde seçecek olduğunuz farınızı göz kenarlarının yanı sıra kemik alt kısmına gölge biçiminde uygulamalısınız. Hemen sonrasında ise ışıltılı bir farla gözlerinizin iç köşe kısımlarına hafif dokunuşlar yaparak yansımalar yaratmalısınız. Göz iç kısmına ten rengi veyahut beyaz kalem uygulayıp gözlerinizin çok daha büyük gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.