Monokram makyajı nasıl yapılabilir?

83

İlk olarak şunu belirtmek gerekir ki kısaca bu makyaj üzerinde tek rengin değişik tonları kullanılır. Aslında tek renk makyajı olarak niteleyebilecek olduğumuz bu makyaj trendi içerisinde cilt ışıl ışıl parıldamakta olan bir görünüme kavuşur.

Cildi parlak bir durumda ve çok canlı bir görünüme kavuşturabilen monokram makyajla ilgili uygulanabilecek teknikler ise şu şekildedir;

  • İlk önce cildinize uygun durumdaki bir fondötenin yanı sıra kontür ile birlikte sabitleyici pudra kullanmalısınız.
  • İkinci aşamaya geçildiğinde cilt tonunuza yacak bir tercihte bulunarak pembe veyahut bronz renkli bir allıkla elmacık kemiklerinizi belirginleştirmelisiniz.
  • Tek renk makyaj olarak nitelendirdiğimiz monokram makyajı elde edebilmek amacıyla allıkta kullanmış olduğunuz rengi far şeklinde de kullanmanız mümkündür.
  • Monokram makyajın yapılması hususunda püf nokta farın gözlerin katlanma bölgesine az bir seviyede uygulanıyor olmasıdır.
  • Son aşama içerisinde de dudaklarınızda tekrar aynı tonlara sahip parıltılı likit rujlar tercih ederek kullanabilmelisiniz.

Birkaç adımlık işlemde çok basit bir şekilde uygulanabilmekte olan monokram makyajla ilgili olarak kullanım gerçekleştirilen ürün sayısı da fazlasıyla azdır. Doğal bir görünüm elde etme konusunda isteği olanlar için ideal bir seçim olarak öne çıkan monokram makyaj özellikle de kendine güveni olanların seçimi olmakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.