Doğal yollarla saç uzatmak

61

İlk olarak şunu belirtmek gerekir ki sağlıklı saçlara sahip olma konusunda isteğiniz varsa mümkün olduğu kadar doğallığa yönelmeniz gereklidir. Saç boyatmanın yanı sıra saça şekil verebilme amacıyla ısı kullanımı yapmak ve saçlarda uygun olmayan ürünlerden yararlanmak hayal etmiş olduğunuz uzun saçlara kavuşmanızı önleyecektir.

Saçlarınını istemekte olduğunuz uzunluğa ulaştırma konusunda isteğiniz varsa hızlı saç uzatma yöntemleri fazlasıyla büyük bir önem arz etmektedir. Saçlar aslında her ay en çok iki ila üç cm kadar uzuyor. Sunacak olduğumuz önerileri dikkate alıp saçlarınızın çok daha hızlı uzamasına destek olmanız mümkün.

Saçlarınızın çok daha hızlı bir biçimde uzamasını talep ediyorsanız protein ağırlıklı bir şekilde beslenmeye özen göstermelisiniz. Etin yanı sıra süt ve yumurta benzerindeki protein yönünden çok zengin besinleri sofranızdan hiç bir şekilde eksik etmemelisiniz.

Banyo esnasında saçlarınızı fazla sıcak suyla yıkamaktan kesin bir şekilde kaçınmalısınız. Mümkün olduğu kadar ılık su kullanıp saçlarınıza hiç bir şekilde zarar vermeden yıkamalısınız.

Pek çok şampuan reklamı üzerinde de görülmekte olduğu gibi saç dip kısımlarına masaj uygulaması yapmak saçların çok daha hızlı uzamasını sağlamaktadır. Hızlı bir şekilde saç uzatma yöntemlerinin arasında fazlasıyla etkili bir yol olarak öne çıkan masajı yalnızca banyo yapma sırasında değil, aklınıza gelen her zaman uygulamanız olanaklıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.