Kahverengi elbisenin üzerine hangi renk şal uyum sağlar?

186

Kahverengi aslında geçmiş dönemlerde sonbahar ve kış dönemleri içerisinde kullanılmakta olan bir renk idi. Fakat şu dönemlerde ise dört mevsim kullanılmakta olduğunu görüyoruz. Bunun kapsamında kahverengi elbise kombinleri de aslında dört mevsime uygun bir biçimde yapılabilmektedir.

Kahverengine sahip elbisenin üzerine ne renk şal olabilir şeklindeki soruda mevsime göre tercihler yapılması gereklidir. Eğer ki kahverengi elbise kombinleri ilkbahar ve yaz dönemleri içerisinde gerçekleştirilecekse açık renklerde şalla beraber ayakkabı kullanımı gerçekleştirilmelidir. Kahverengi kombinler aslında tesettürle ilgili kış kombin düşünülmekteyse daha koyu ve de mat renklere sahip şalla beraber ayakkabı kullanımı yapılmalıdır.

Kahverenginin aslında çok sert bir yapısı bulunduğu düşünülmektedir. Ancak kahverengiyle uyum sağlayan renkler dikkatli bir biçimde kullanıldığında kahverenginin çok sert olan mizacı da kırılmış olacaktır. böylelikle de etkilen ve dikkatleri çeken kombinler ortaya çıkmış olur. Kahverengi elbisenin üzerine şal belirleme esnasında kahverengiye yakışmakta olan renklerin kullanımı yapılmalı, bu söz konusu renklerin arasından da ten rengiyle uyum sağlayan renkler seçilmesi gereklidir.

Turuncu renk ile birlikte hardal sarısı rengi ve bir de krem rengi kahverengi için en fazla yakışan ve en çok tercih edilerek kullanılan renklerden bir tanesidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.