Göğüs küçültmek mümkün mü?

3

Göğüsler kadınlarda güzellik kriterleri gibi gözükse de aşırı büyük göğüsler kötü görünüme gebe durabilir. Büyük göğüsler çok dikkat çektiğinden dolayı kadınlar rahat hareket etmekte çekinirler ve bazı kadınlar sürekli göğüslerini saklama psikolojisi içine girerler. Göğüsleri büyük olan kadınlar istedikleri giysi parçasını bulmakta zorluk çekerler. Çoğu kadın üst giysi parçalarını özel olarak diktirerek bu mağduriyetlerini gidermektedir.

Toparlayıcı sutyenler büyük göğüslü kadınların mağduriyetini biraz da olsa gidermektedir. Büyük göğüslerde ayrıca boyun ağrısı ve bel ağrısı gibi sağlık sorunları da yaşanmaktadır. Dik yürüyüş yapamadıklarından ötürü zamanla bel bölgesinde eğrilik oluşmaktadır.

Bu durum ise vücut yapısının bozulmasına neden olmaktadır. Büyük göğüslerde diğer bir sorun ise, göğüs altında oluşan pişiktir. Her ortamda göğüs altındaki deri havalandırılmadığı için göğüs altındaki deride pişik oluşarak ağrıya neden olmaktadır.

Göğüslerin büyük olmasından rahatsızlık duyan kadınlar bıçak altına yatmamak için göğüs küçültme egzersizleri yapmaktadır. Bu egzersizler sürekli yapıldığı takdirde faydasını göstermektedir. Göğüslerin büyük olmasına genetik faktörler neden olabileceği gibi git gide yaygınlaşmakta olan obezite de sebep olmaktadır. Alınan kilolarla göğüslerde büyüme meydana gelir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.