Omuz ve Göğüs Kaslarını çalıştırırken vücudu incelten egzersiz

3

Göğüs bölgesi zayıflamasına en etkili egzersiz şınavdır. Şınav hem omuz hem de göğüs kaslarını çalıştırmak için oldukça faydalıdır. Şınav çekerken nasıl pozisyonda durulması gerektiği bilinmelidir. Yanlış pozisyon göğüs bölgesi zayıflamasına hiçbir etkide bulunmaz.

Şınav için en etkili pozisyon karnınızın üstüne yatarak bacaklarınızı gergin duracak şekilde uzatmaktır. Vücudun dengede durması ve vücuda destek sağlamak için parmaklarınız birbirinden ayrı şekilde durması gerekir.

Ayrı duran parmaklarınız ile avuç içi bölgesini sert bir şekilde yere bastırarak göğüs bölgesini yukarı doğru itin ve böylece en az 30 saniye boyunca kalın ve daha sonra tekrar göğüs bölgesini aşağıya doğru indirin. Bu şekilde 10 dakika aynı hareket tekrar edilmeli. Bu egzersizi günde iki kez 5′ er defa tekrarlamanız göğüs bölgesinin zayıflama için fayda edecektir.

Göğüslerdeki yağ seviyesini azaltmakta tempolu ve yavaş bir şekilde koşu yapmak oldukça etki göstermektedir. Her sabah ve her akşam tempolu yürüyüş yapabilirsiniz. Tempolu yürüyüş hem vücudu inceltir hem de göğüs üzerinde etkili olarak göğüsteki fazla yağları eritir.

Göğüs bölgesinin zayıflaması için günde en az 30 dakika tempolu bir yürüyüş yapmalısınız. Eğer yürüyüş yapma imkânınız yoksa bunu ev içinde de yapabilmeniz mümkündür. Tempolu ve yavaş bir şekilde evin içinde yürüyüş yaparak aynı etkiyi görebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.