Kısa saç toplama modelleri

4

Saç toplama modellerine bakıldığı zaman yarım topuz dikkat çeker. Saçların en tepe bölümünden toplamaya yarım topuz adı verilir. Sizler de özellikle yüzünüze gelen saçlardan rahatsız oluyorsanız yarım topuz saç modelini kullanıp çok rahat etmeyi tercih edebilirsiniz.

Kısa saçları toplama şekillerine şöyle bir göz attığımızda şelale örgü modeli de yer almaktadır. Şelale örgüyle beraber saçlarınızı toplayarak çok güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Şelale örgü yapmaya başlamadan önce ise saçları kesinlikle nemli bir hale getirmeniz gereklidir.

Saçları orta kısımdan ikiye ayırdıktan hemen sonrasında ön kısımdan almış olduğu bir tutam saçı üç tane eşit parçaya ayırmalısınız. Saç tutamları için de 1 ile birlikte 2 ve 3 diye isim verecek olursanız çok kolay örgü yapmanız mümkün olur.

Şelale saç örme işlemi içerisinde birinci tam saç ikincinin üzerine alınmalı, 3 tutam saçı da 2. tutamın üstüne alınmalıdır. Klasik bir durumdaki örgü saç modelinde olduğu gibi yani.

Üçüncü tutam saç serbest bırakılmış olacak sağ kısımdan aynı kalınlığa sahip, yani bırakmış olduğumuz 3 tutamın kalınlığında farklı bir tutam saç alınıp ikinci tutamın üstüne atılmalıdır. Bu ise her bir defasında aynı şekilde tekrar edilmesi gereklidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.