Eşarp topuzu nasıl yapılır?

8

Saçların ne kadar uzun olduğuna göre ve kullanacak olduğunuz eşarba göre eşarp topuz yapılıyor. Nişanın yanı sıra nikah ya da düğün benzerindeki bir takım özel bir davet veyahut resmi akşam yemeğiyle alakalı yapacak oluğunuz ipek eşarp kombinlerinde kesin bir şekilde yüksek eşarp topuzu yapmanız gereklidir. Yüksekten kast etmiş olduğumuz şey de at kuyruğu saç bağlama noktası olarak öne çıkıyor.

Topuz işleminden hemen önce kafanızı öne doğru eğip saçlarınızı at kuyruğu bağlama noktası üzerinde bağlamalısınız. Bağlama işlemiyle ilgili olarak fazla yukarıyı tercih etmemelisiniz. Kısa saçlara sahipseniz bağlamış olduğunuz saçın etrafına ince bir tane de tülbent sarmalısınız. Hemen sonrasında ise düz boneyi bağlamanın ardından eşarbınızı yapmanızda sakınca yoktur..

Uzun saçlara sahip durumdaysanız saçları lastik tokayla bağlamanın ardından son turu saçlarınızın hepsinden geçirmeden yarıda bırakmalısınız. Uzun saçlarla ilgili olarak bir başka eşarp topuz yapımı da saçları lastik toka aracılığıyla bağlamanın ardından saçları kendi ekseninin etrafında sarıp tel tokayla tutturmaktır. Daha sonrasında ise bone bağlayıp eşarp ya da şal kombini yapmanız olanaklıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.