Ördek Başı Yeşili rengiyle uyum sağlayan renkler

101

Geçmiş dönemlere baktığımız zaman ördek başı yeşili renginin 1960’lı ila 1970’li seneler içerisinde fazlasıyla sık kullanılmakta olan bir renk olduğunu görmekteyiz. Son zamanlar içerisinde de ördek başı yeşili rengiyle ördek başı yeşili rengi koltuğun yanı sıra ördek başı yeşili rengindeki duvar boyası ve ayrıca ördek başı yeşili rengindeki kombinler çok sık bir şekilde kullanılmaya başlanmış durumda.

Ördek başı yeşili ismini çamurcun kuşunun tüylerinin renginden alıyor. Çamurcun kuşu aslında bir ördek türü olarak öne çıkmaktadır. Ve ayrıca bu söz konusu ördeğin başında yer alan yeşil kadifemsi renk, bizler için ördek başı yeşili rengini sunuyor. Ördek başı yeşili rengiyle ilgili olarak yeşil rengin en güzel tonlarından bir tanesidir desek yanlış olmaz.

Zümrüt yeşilini andırmakta olan özel bir renk tonu bulunmaktadır. Fakat zümrüt yeşili renginden çok daha yumuşak bir durumda ve kadifemsi bir tonu mevcuttur. Ördek başı yeşili rengi aslında günlük kombinlerden tutun da özel gün kombinleri ile birlikte gece kombinlerine kadar kullanım sağlanabilecek özel bir renktir.

Güzel görünmekte olan her bir şeyin arkasında kesin bir şekilde uyumu bulunmaktadır. Renkleri bilinçli bir şekilde ya da bilinçsiz bir biçimde uyumlu hale getirdiğiniz zaman insanlar üstünde fazlasıyla olumlu açıdan inanması zor etkiler bırakmanız olanaklıdır. Bundan dolayı da insanlar kıyafetler üzerinde renk uyumuna dikkat ediyorlar. İsterseler günlük kombinler üzerinde, isterseniz ofis kombinleri üzerinde, eğer dilerseniz de özel gün kombinleri ile birlikte gece kombinlerinde kıyafetlerde renk uyumu kurallarının kapsamında kombin yapacak olursanız hem çok şık olur hem ise kombinlerinizle göz doldurmanız olanaklı olur.

Bundan dolayı da kombin yapmadan hemen öncesinde hangi renk hangi renk ile uyum sağlar sorusunun kapsamında kullanacak olduğunuz kombin rengiyle uyum sağlayan renkleri bilmeniz gereklidir.

Ördek başı yeşili rengi ile Siyah renkle uyumludur,
Ördek başı yeşili rengi ile Dore renkle uyumludur,
Ördek başı yeşili rengi ile Gri renkle uyumludur,
Ördek başı yeşili rengi ile Vizon renkle uyumludur,
Ördek başı yeşili rengi ile Beyaz renkle uyumludur,
Ördek başı yeşili rengi ile Nude renkle uyumludur,
Ördek başı yeşili rengi ile Pudra renkle uyumludur,
Ördek başı yeşili rengi ile Krem renkle uyumludur,
Ördek başı yeşili rengi ile Saman sarısı renkle uyumludur,
Ördek başı yeşili rengi ile Kahverengi renkle uyumludur,
Ördek başı yeşili rengi ile Buz mavisi renkle uyumludur,
Ördek başı yeşili rengi ile Füme renkle uyumludur,
Ördek başı yeşili rengi ile Lacivert renkle uyumludur,
Ördek başı yeşili rengi ile Toz pembe renk ve tonlarıyla uyumludur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.