Gelin Başı Nedir? Nasıl Yapılır?

687

Gelin Başı şeklinde isimlendirilmiş olan unsur, aslına bakılırsa gelinin saçıdır. Saç genel görünümün üzerinde fazlasıyla fazla etkili ve çok büyük bir güce sahip durumdadır. Tabii ki de bu durum gelinler açısından fazlasıyla ön plandadır.

Çünkü bakıldığı zaman, her bir gelin, vücudunun yanı sıra baş bölümlerinden meydana gelmiş olur. Yani aslında genel bir şekilde bakıldığında, her gelinin üstünde iki tane ana parça olarak öne çıkan kısımlar çok fazla dikkat çekiyor. Bundan dolayı da, gelin üstünde gelinliğin yanı sıra saç en fazla göz önünde bulunan nitelikler şeklinde değerlendirilebilir. Gelin başı adı verilmesinin nedeni, saçla duvağın birleşiminin sayesinde gelin başının ortaya çıkmasıdır. Aynı gelinlik ile birlikte geline yönelik her noktanın bir trendi bulunduğu gibi gelin saçının trendi ise her sene değişiklik gösteren moda akımı arasında yer almaktadır.

Gelin başıyla ilgili model, genel görünüm açısından da sahip bulunduğu bir önemden dolayı bu hususta çok önemli çalışmalar yapılmış olur. Yapılmış olan bütün tasarımlar gelinleri çok daha iyi gösterebilme amacıyla yapılmaktadır. Bu maksatla da o yılın trendi belirlenmiş olur. 2021 senesinin gelin başı trendleri ise bu senenin içinde geçerli durumda bulunacak genel trendin yansımalarını taşır..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.