Gelin Duvak Modelleri

149

Gelin başı modelleri aslına bakılırsa saçla duvağın birleşimiyle oluşur. Bu vaziyet ise tesettürlü gelin başı modellerinde genel olarak başörtüsü ile birlikte duvağın birleşmesinden meydana gelir. Gelin başındaki modeller her sene değişiklik gösteren bir grafik çizmiş olur. O sene gündemde bulunan saçın yanı sıra saç rengi ile birlikte duvak ve duvak yapısı gelin başını meydana getirmekte olan en temel trendler arasında bulunur.

Gelin başını oluşturmuş olan unsurların arasında özellikle de duvak yapısı ön plana çıkar. Duvak kumaşının yanı sıra duvak uzunluğu ile birlikte duvağın konumlandırılacak olduğu yer genel bir şekile çok büyük bir önem arz eden noktalar arasındadır. Bu sene içinde çok fazla gündemde bulunan ünlü isimlerin duvak modelleri genel olarak uzun duvak şeklinde tercih edilerek kullanılır.

Uzun gelin duvak saç modelleri de gelinleri çok daha şık olmanın yanı sıra çok daha asil gösterir. Bu söz konusu şıklıkla beraber asalet gelin boyuyla da fazlayla alakalı bir vaziyettir. Duvakların uzunluğu iyi bir görünüm sağlasa da kısa boylu gelinlerde hoş durmamaktadır. Bundan dolayı da çok uzun gelin duvakları değil, gelinin boyuna göre uygun bir uzun gelin duvakları tercih ederek kullanmak gereklidir. Bu sene içerisindeki duvak trendleri dantelle alakalı şıklığı gelinlerin başına getirmiş durumdadır. Dantel gelin duvakları her model üzerinde gelinliğe uyarlanabilecek özel bir bir güzellik katar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.