Koltuk takımı ile renklerinin nasıl seçilmesi gerekir?

160

Koltuk takımıyla alakalı alışveriş yapılmaktayken dekorasyon tarzını iyi bir şekilde belirlemeli ve en fazla tutulmakta olan koltuk rengi araştırmasından hemen sonra tercihlerin yapılması gereklidir.

Kahverenginin yanı sıra mavi ile birlikte beyaz, yeşil ve siyah gibi modası geçmemekte olan koltuk renklerinin arasından sezonun modelleri kapsamında özel seçimleri yapılması gereklidir. En fazla tutulmakta olan koltuk renginin yanı sıra dekorasyon tarzı ile birlikte tema uyumuyla bütünleştirip uzun seneler boyunca kullanacak olduğunuz bir dekorasyonlara imza atmanız olanaklıdır.

Koltuk kumaşının kalitesi de en önemli kriter olarak karşımıza çıkmaktadır. Birkaç senede bozulabilecek, koltuk temizlemenin yanı sıra koltuk silme esnasında hemen rengi solabilecek kumaşları hiç bir şekilde tercih etmemelisiniz.

Keten koltuk kumaşının yanı sıra desenli koltuk kumaşları ile birlikte kadife koltuk kumaşı, leke tutmakta olan özel döşemelik kumaş, nubuk koltuk kumaşı ve tay tüyü koltuk kumaş benzerindeki özellikte ve kalitede koltuk kumaşları yer almaktadır. Sizler de bu koltuk kumaşlarının arasından tarzınıza uygun durumda bulunanları seçim yaparken, su geçirmemekte olan koltuk kumaşının yanı sıra antibakteriyel koltuk kumaşı ve leke tutmayacak koltuk kumaşı özellikli olanları tercih ederek kullanmalısınız. Buna benzer kumaşlar silmeden dahi renk bozulması yapıp ayırmış olduğunuz bütçenin çöpe gitmesi anlamına gelmektedir. Kaliteli koltuk kumaşlarıyla koltuklarınızı çok uzun seneler boyunca kullanmanız olanaklıdır. Koltuk takımının kumaş seçimiyle ilgili olarak kaliteli şirketlerden alışveriş yapılması gereklidir..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.