Tesettür kombin önerileri

6

Sade pantolon modelleri hareketli üst modeller kullanılarak kombin yapıldığı zaman çok şık bir durumda ve naif kombinler oluşabilmektedir. Aynı biçimde sade üst modelleri de hareketli bol pantolon modelleriyle çok harika bir şekilde kombin yapılabilmektedir.

Dar paça pantolon modellerinin üstüne salaş tunik modelleri kullanılır ise tesettür tarzına uyum sağlayan kombinler yapılmış olabilir. Tesettür pantolon modellerini kombin yapma esnasında pantolonla üst kombin parçasının uyum sağlamasına kesin bir şekilde dikkat edilmesi gereklidir. Vücudu sarmakta bulunan kıyafetler fazla tercih edilip kullanılmamalıdır. Vücudu sarmakta olan kıyafet kullanımı konusunda yelek benzerindeki üst kombin parçaları da söz konusu bu kombine dahil edilerek kullanılabilir.

Tesettür etek kombinleri aslında etek modeline uyum sağlayan üst kıyafetlerle kombin edilmesi gereklidir. Kalem etek modelinin üzerine hafif salaş bluz modeli veyahut gömlek modeli kullanımı yapılabilir. Tesettür günlük kombinlerin kapsamında özel elbise modelleri de yer almaktadır. Günlük tesettür elbise kombinleri yapılması esnasında pastel tonlar kullanılarak yapıldığında çok daha şık oluyor.

Günlük kombin tesettür modellerine bakıldığı zaman genel olarak spor kombinler yapıldığı da görülmektedir. Tek parça kombinlerin üzerinde çantanın yanı sıra ayakkabı ile birlikte şal, cüzdan ve kemer gibi aksesuarlarla kombine hareket kazandırılması gereklidir. Spor tesettür elbisenin altına spor ayakkabı kombini yapılıp rahatlıkla beraber şıklık üst seviyelere çekilebilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.