Karpuzla Yüz Maskesi Tarifleri

31


Yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi olan karpuz su açısından oldukça zengindir ve çok az kalorisi vardır. Bu özelliği sayesinde zayıflamak için oldukça etkilidir. Karpuz sadece yiyerek tüketilmemelidir. Çünkü eşi bulunmaz bir güzellik ürünüdür. Yüzünüz için tonik olarak kullanabilirsiniz oldukça faydasını göreceksinizdir. Antioksidan değeri oldukça yüksektir bu özelliği sayesinde yaşlanmanızı önler. İçerisinde çok fazla A vitamini vardır ve yağlı ciltlerde denge sağlar. Cildinizi nemlendirir, temizler ve parlak görünmesini sağlar. Cildiniz için karpuz ile birçok maske hazırlayabilirsiniz. Karpuzun içine yoğurt, bal, süt gibi birçok malzeme ekleyerek değişik birçok yararlı maske hazırlayabilirsiniz. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz bu maskeleri birkaç dakika içinde hazırlayabilirsiniz. İşte kolaylıkla uygulayabileceğiniz karpuzlu maske tarifleri;

KARPUZ MASKESİ

İçerisine hiçbir şey ilave etmeden sadece karpuzla yapılan maskedir. Karpuzun çekirdeklerini çıkardıktan sonra blender ile ezin. Püre haline gelen karpuzu temiz olan cildinize sürün. Karpuz maskesini 15 dakika yüzünüzde tutun ve sütle yüzünüzdeki maskeyi yıkayın. Karpuz maskesi ile pırıl pırıl bir cildiniz olacak.

BALLI KARPUZ MASKESİ

Zamanla yıpranan cildinize bakım yapmanız oldukça önemlidir. Karpuz ve bal ile yapılan maske sayesinde cildiniz temizlenecek ve en güzeli de ölü hücrelerden cildiniz arınacaktır. Bir miktar karpuzu çekirdeklerini temizleyin ve blender ile ezin. İçerisine bal ilave edin. Maskeyi yüzünüze sürerek 10 dakika bekleyin. 10 dakika sonra soğuk su ile yıkayın. Bal cildinizi nemlendirirken karpuzda cildinizin temizlenmesini sağlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.