Detoks Yüz Maskesi

74

Yüzünüze uygulayacağınız detoks maske ile sizde kısa sürede, canlı, gözenekleri açılmış ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Diğer maskelere oranla detoks maskeler; cildi yenilediği, tıkalı gözenekleri açarak cildin rahatça nefes almasını sağladığı ve kadınların korkulu rüyası olan kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olduğu için kadınlar tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Detoks maskenin içerisinde bulunan volkanik tüf ve mineral bakımından zengin bentonit killer cilt üst dokusuna oldukça yararlıdır. Cildin gerekli su ve yağ dengesini ayarladığı için akne oluşumunu önleyici özelliğe sahiptir. Aynı zamanda akne lekelerinin giderilmesinde ve azaltılmasında oldukça yararlıdır. Sedef hastaları, doğum sonrası lekesi ve güneş lekesi bulunanlar, detoks maske kullanarak ciltlerinin eski canlılığına ve güzelliğine kavuşmasını sağlayabilirler. Detoks maskenin en büyük faydası, deri altındaki kılcal damar sistemini uyararak cilt altındaki kanın etkin bir şekilde dolaşımını sağlayarak, cilt üst dokusunu canlandırması ve sorunlu alanları hızlı bir şekilde onarmaya çalışmasıdır.

Kullanım aralığı olarak haftada iki yâda üç kez uygulanması uygundur. Bekleme süresi ise kişinin yaşına ve cilt türüne göre ortalama olarak 15 dakikadır. Piyasada paket olarak satılan maskeler de mevcuttur. Fakat hem daha ucuz olması hem de malzeme içeriğine güvenebilmeniz açısından ev yapımı maskeler daha çok tercih edilmektedir.

Ev Yapımı Detoks Maske İçin Gerekli Malzemeler

  • 3 yemek kaşığı Bentonit kil (kaşık dolusu olacak)

– 2 yemek kaşığı sirke (elma sirkesi tavsiye edilir)

– lavanta yağı (4-5 damla yeterli olacaktır.)

– yarım yemek kaşığı süzme bal

Yapılışı

Öncelikle 3 yemek kaşığı Bentonit kili bir kaba boşaltın. İki yemek kaşığı sirkeyi de ekleyerek kısa bir süre karıştırmaya başlayın. Yarım kaşık bal ve lavanta yağını da ekleyerek bir müddet daha karıştırmaya devam edin. 1-2 dakika daha karıştırdıktan sonra maske için gerekli hamur hazır hale gelecektir.

Yüzünüzü temizledikten sonra maskeyi sürüp ortalama 10-15 dakika bekletmeli ve sonrasında ılık suyla kibarca yıkamalısınız. Hafif bir kızarıklık olabilir. Kızarıklık bir saat içerisinde kendiliğinden geçecektir. Cilt sağlığınız için oldukça faydalı olan detoks maskeyi haftada 2-3 gün uygulayarak sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.