Sivilceler için Peeling Tarifleri

45

Sivilceler ve akneler insanların en büyük cilt problemleridir. Yağlı cilde sahip olma, bilinçsiz kullanılan bakım ve makyaj ürünleri bu sorunu iyice arttırmaktadır. Akne ve sivilceli ciltlerin en iyi yardımcısı peeling kürleridir. Bu sayede cilt sorunları iyileşme göstermektedir. Cilt. Net olarak sizlere en iyi peeling tariflerini hazırladık.

Sivilceler İçin Peeling Tarifi

1 yemek kaşığı mısır unu

1 yemek kaşığı tuz

Yarım limon suyu ( taze olmasına dikkat edin)

1 yemek kaşığı toz şeker

1 yemek kaşığı zeytinyağı

Bir cam kâse içerisine tüm malzemeleri eşit miktarda koyup harmanlayınız. Hazırladığınız peeling kürü ile çok bastırmadan cildinize 3-4 dakika boyunca masaj yapınız. Daha sonra kâse de kalan diğer malzemelerin tamamını yüzünüze sürün ve 5 dakika boyunca bekletin. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Daha sonra peeling uygulamasından sonra cildinize rahatlık veren sakinleştirici bir krem sürünüz. Bu bakım kürünü haftada 1 kez uygulamanızda fayda var. Fakat önemli bir noktaya değinecek olursak, eğer sivilce ve akneleriniz çok iltihaplı ve şiş ise peeling uygulamasından uzak durmanız gerekir.

Çünkü peeling kürü içindeki toplar o bölgeleri iyice tahriş eder ve daha kötü bir hal almasına neden olur. Bunun dışındaki ciltler için çok faydalı bir uygulamadır. Zamanla aknelerden arınmasını iltihaplı ve şiş bir hal almasını önler zamanla pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.