Güneş Lekeleri için Bitkisel Çözümler

36

Cilt lekeleri kadınlar için büyük sorundur. Üstelik üstüne bir de yazları güneş faktörü eklenince işimiz daha da zorlaşır. Şimdi size güneş lekeleri için bitkisel maskelerden bahsedeceğim.

Yağlı cilt güneş lekeleri için bitkisel çözüm

2 tatlı kaşığı pirinç unu ve bir domatesin dörtte birini alın. Domatesi rendeleyin ve pirinç unu ile karıştırın. Göz çevrenize çok yaklaştırmayın ve yüzünüze sürün. On dakika boyunca bekletip yüzünüzü yıkayın. Haftada bir kere akşamları uygulayın.

Güneş lekeleri için bitkisel çözüm

1 çay kaşığı su, 1 çay kaşığı üzüm sirkesi, 1 çay kaşığı limon suyu alınır. Bunlar karıştırılır ve yüze sürülür. Hem sabah hem de akşam cilt temizlenir.

Güneş lekeleri için bitkisel kül

1 su bardağı light süt ile pirinç kullanılır. Pirinci pişirin ve tülbentten süzdürün. Kalan su ile sabah ve akşamları yüzünüzü temizleyin.

Güneş lekeleri ile kavun maskesi

Tam kavunun yarısı, 2 yemek kaşığı toz şeker, 1 tane elma ve 1 kahve fincanı kırmızı şarap alınır. Elma ve kavun rendelenir. İçine şeker ve şarap ilave edilir. On gün boyunca karışımı saklayın ve sonda süzüp yüzünüze uygulayın.

Güneş kararması için bitkisel çözüm

1 çay kaşığı karbonat ile 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırın. Göz çevrenize yaklaştırmadan yüzünüze masaj yaparak sürün. Haftada bir kez akşamları yatmadan önce uygulamalısınız. Çok hassas bir cildiniz varsa uygularken dikkat edin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.