Yağlı Saçlar Nasıl Temizlenir?

104

Yağlı saçlar gözenekleri daha açık ve kiri, tozu tutan bir saç olması demektir. Kuru saçlardan daha çok kirlenir. Sürekli yıkama hissi uyandırır. Fakat buda çözüm olmaz çünkü hemen tekrar yağlanır. Bu bakımdan yıkama şekline önem verilmelidir.

Yağlı saçlar nasıl yıkanır?

Neredeyse her gün yağlanan saçlar artık bıkkınlık verir. Sabah yıkadığınız saçlar gün sonunda yine yağlanmıştır. Saçların her gün yıkanması da bu durumu arttıracağı için 2 veya 3 günde bir yıkanması gerekir. Yağlı saçlara sahip olan kişilerin yıkama sıklığı, suyun sıcaklığı, şampuanın özelliği, saç kremini nasıl kullanacağı ve nasıl kurutacağı çok önemlidir. Bunlara dikkat etmeyenler saçların yağlarından kurtulamazlar.

1- Banyoda saçlarınızı çok sıcak su ile yıkamayın. Hatta ilk suyunuz çok ılık olsun.

2- Saç boyunuza ve sıklığına göre şampuan miktarını saç diplerinden masajla köpürene kadar ovun.

3- Şampuan işleminden sonra durulamadan önce 5-7 dakika arasında bekleyin. Sonra ılık su ile yıkayın.

4- Yağlı saçların olmazsa olmazı saç kremidir. Ancak diplere değil sadece saç uçlarına sürülmesi gerekir. 10 dakika beklenir.

5- Suyunuz mutlaka ılık olmalı sıcak sudan olabildiğince uzak durun.

6- Saçları kurulama işleminde fön makinası kullanmayın ısıl işlemler yağlanmayı arttır. Havluya saçınızı sarın aşağı doğru çekerek suyunu alın daha sonra kendi halince kurumaya bırakın.

7- Şampuan alırken yağlı saçlara özel olarak hazırlanan ürünleri tercih edin. Aksi takdirde yağlanmayı daha da çok arttırmış olursunuz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.