Diz Kapağı Kararması Nasıl Geçer?

347

Özelliklerinde yaz mevsiminde bayanların en çok dert yandığı sorunlardan birisi de diz kapaklarında meydana gelen kararmalardır. Diz kapaklarında meydana gelen kararmaları engellemek için doğal yöntemler ile hazırlanan çözüm önerilerini sizlerle paylaşacağız.

Diz kapağı kararmasını önlemeye yönelik doğal tarif için gereken malzemeler; bir yemek kaşığı şeker ve bir yemek kaşığı zeytinyağıdır. Verilen malzemeleri hamur kıvamına gelene dek güzelce karıştırın. İsteğe göre zeytinyağını ılıtarak da bu tarifi uygulayabilirsiniz. Bu şekilde yapılan tarifin etkisi daha fazla olacaktır. Karışımı diz kapaklarınıza sürün. Ardından beş dakika bekletin. Sonra soğuk su ile diz kapaklarınızı temizleyin. Bu karışımı iki günde bir yapın.

Diz kapağı kararmasını önleyen bitkisel tarif için gereken malzemeler, bir tane soğan, üç dört tane karanfil, bir diş sarımsaktır. Sarımsak ve soğanı rendeleyin. Ezdiğinizkaranfilleri içine ilave edin. Diz kapaklarınıza bu karışımı masaj yaparak sürün. 15 dakika kadar bekleyin ve temiz su ile diz kapaklarınızı temizleyin. Bu karışımı da üç günde bir uygulayabilirsiniz.

Diz kapağı kararmasını önleyen yoğurt maskesi için gereken malzemeler, iki yemek kaşığı yoğurt ve on tane bademdir. Bademleri toz haline gelene dek ezin. Ardından yoğurdu ilave edin. Diz kapaklarınıza masaj yaparak uygulayın. 10 dakika kadar bekletin ve temiz su ile diz kapaklarınızı yıkayın. Bu uygulamayı haftada iki kere yapabilirsiniz.

Diz kararmasını geçirmeye yönelik tarif için gereken malzemeler; dört tane ceviz ve bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağıdır. Cevizi toz haline gelene dek havanda dövün. Ardından yağın da içine ilave edin. Bu karışımı diz kapaklarına masaj yaparak sürün. On dakika kadar beklettikten sonra kabak lifli bez yardımı ile temizlenmesini sağlayın. Bu karışımı haftada bir kez uygulayın.

Diz kapağı kararmasını önlemeye yönelik bal ve limonlu tarifi için gereken malzemeler; bir yemek kaşığı bal ve bir tane limon suyudur. Malzemeleri karıştırın ve diz kapaklarınıza uygulayın. 20 dakika kadar bekletin ve temiz su ile temizleyin. Limon en iyi beyazlatıcı ürünlerdendir. Bu karışımı haftada 3 kez diz kapaklarınıza uygulayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.