Makyajın Kalıcı Olması için Ne Yapmalıyız?

26

Makyaj hayatımızın vazgeçilmez ihtiyaçlarından biridir. Gün içinde makyajımız tazeliğini kaybettiği için birçok kez tazeleme ihtiyacı duyarız. Bunları en aza indirmenin hatta sadece sabah yapılan makyajın gün boyu aynı tazeliğini korumasının yolları da vardır.

Öncelikle bir makyaja başlamadan önce cildin besleyici ve genç görünme unsurlarından olan nemlendiriciyi sürmeden makyaja başlamayınız. İkinci adımda ise cildi pürüzsüz gösterecek, gün boyunca makyajın kalıcılığını arttıracak ve cildin yağ dengesini koruyacak primer yani makyaj bazı kullanılmalıdır.

Sonrasında matlaştırıcı ve ince yapılı bir pudra tercih edin. Pudra öncesi fondötenin kalıcılığını arttırmak için bir sünger kullanabilirsiniz. Fondöteni de süngerle küçük dokunuşlar şeklinde uygulayabilirsiniz.

Etkili ve güzel bir makyajda kullanacağınız farın göz kapaklarında bozulmadan kalmasını istiyorsanız matlaştırıcı özellikteki bir kapatıcıyı göz kapaklarınıza uygulayıp üzerine matlaştırıcı özellikte pudradan sürüp sonrasında farınızı uygulayabilirsiniz. Kalıcı bir rimel istiyorsanız suya dayanıklı olan rimelleri tercih etmelisiniz.

Son olarak ruj un kalıcı olmasından bahsedecek olursak bunun bir kaç yolu vardır. Öncelikle dudaklarınızı pudralamakla işe başlayabilirsiniz. Sonrasında kullanacağınız rujun rengine uygun tonlarda bir dudak kalemiyle dudak çevresini netleştirin. Dudak fırçasıyla sürdüğünüz kalemi biraz dağıtın ve son olarak rujunuzu sürün. Etkili bir sürüm işlemi için dudak fırçası kullanmanızda fayda vardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.