Kilo Vermeye Çalışırken Yapılan Hatalar

24

Havaların ısınmasıyla beraber kendimizi tatil planlarının arasında bulduk. Fakat tatil planına gölge düşürecek en büyük problemlerinden birisidir fazla kilolar. Yaz mevsiminde daha çok göze batan kiloları eritmenin ve tatili dilediğince eğlenerek geçirmenin vakti artık geldi.

Aslında sadece yaz mevsiminde değil her dönemde sağlığımızı olumsuz etkileyen en büyük etmendir fazla kilolarımız. Kilo almaktan kaçınmalıyız ama zaten kiloluysak öncelikle kilo verirken yaptığımız hataları öğrenmeliyiz.

Çoğu zaman sohbet ortamlarında ya da internette birçok farklı zayıflama yöntemiyle ya da diyetle karşılaşmışsınızdır. Hatta birçoğumuz bu yöntemleri denemiş fakat bir türlü istediğimiz sonuca ulaşamamışızdır. Şimdi söyleyeceğimiz bazı bilgilerle doğru zayıflama nasıl olur ve kilo verirken nelere dikkat etmeliyiz gibi soruların cevabını öğreneceğiz.

Zayıflamaya çalışırken ön koşulumuz dengeli beslenmektir. Zira halk arasında gezinen birçok diyet listesinde sadece yediklerinizi kısmanızı söylerler oysaki zayıflarken yapılan en büyük hatalardan birisidir bu. Bu türlü bir hata vücudunuzdaki yağları değil kasları eritmenize sebep olabilir.

Bir diğer hata ise yediklerimizi kusmak ve bu şekilde zayıflamaya çalışmaktır. Çok ciddi sağlık problemlerine yol açan bu yanlış hareketimiz ölümcül sonuçlar bile doğurabilir. Bununla beraber birçoğumuz yemek yerken yağlı ve tuzlu yemeklere pek de fazla önem göstermeyiz. Oysaki en çok kilo aldıran şeylerin başında yağ ve tuz gelir.

Yaptığımız hatalardan biriside bize özel diyet programı yerine başkalarının diyetlerini dikkate almamızdır. Herkesin bünyesi farklıdır kimi çok yemek yediği halde kilo almazken kimisi de su dahi içse kilo aldığını düşünür. Bireysel olan bu farklılıklar diyet programını şekillendirir ve zayıflamaya çalışırken bu işe bir bilene sormak gerekir. Sağlıklı kilo verme konusunda uzman kişilerde diyetisyenlerdir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.