Gözenekler Sıkılaştıran Maske Tarifleri

45

Kusursuz görünümün vazgeçilmez isimleri arasında yer alan gözenekleri sıkılaştıran maske tarifleri ile sizler de hayal ettiğiniz cilt tipine kısa zaman zarfı içinde sahip olabilirsiniz. Bu zaman kadar kullanmış olduğunuz tüm kimyasal maddeleri geri plana alabilirsiniz. Özel olarak hazırlayacağınız gözenekleri sıkılaştıran maske tarifleri şimdi özel püf noktaları ile sizlerle.

Gözenekleri Sıkılaştıran Maske Tarifleri İçin gerekli Malzemeler:

  • Limon
  • Zeytinyağı
  • Şeker

Kısa zaman zarfı içinde gözeneklerinizin sıkılaşmasına yardımcı olacak bu maske tarifi ile sizler de sağlıklı cilt tipine merhaba diyebilirsiniz. Maske tarifi için 2 yemek kaşığı limon suyunu şeker aracılığı ile harmanlayalım. Elde edilen karışımın içerisine zeytinyağı ilave edelim. Maskemizi cilt üzerine ince bir tabaka aracılığı ile sürerek 1 dakika boyunca bekletelim. Bekleme süresinin ardından cildimizi soğuk ya da ılık su aracılığı ile durulayalım.

Gözenekleri Sıkılaştıran Özel Maske Tarifi:

  • Salatalık suyu
  • Limon suyu
  • Gül suyu

Canlı cilt tipine sahip olmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen özel cilt maskesi için bir adet limon ve bir adet salatalığın suyunu sıkalım. Elde edilen karışımın içerisine 2 yemek kaşığı gül suyu ilave ederek harmanlayalım. Hazırlanılan maskeyi cilt üzerine ince bir tabaka halinde sürelim ve 20 dakika boyunca bekleyelim Daha sonra cildimizi ılık su aracılığı ile cildimizi durulayalım. Ardından gül soyu aracılığı ile tonik yapalım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.