Sağlıklı Tırnaklar İçin Günlük ve Haftalık Bakım Önerileri

33

Uzun ve bakımlı tırnaklara sahip olmak pek çok bayanın hayalini süsler. Sürekli kırılan tırnaklar, bir türlü şekil almayan parmak yapısı ve uzamayan tırnaklar ile artık vedalaşın. Düzenli olarak yapılan günlük ve haftalık bakım ile her zaman sağlam ve bakımlı tırnaklara sahip olmak mümkün.

Günlük Tırnak Bakımı

Günlük olarak çok fazla vakit ayırmadan alışkanlık haline getirilen pek çok şey gibi tırnak bakımınızı da alışkanlık haline getirebilirsiniz. Bunun için sadece 3 gün düzenli olarak aşağıdaki maddeleri yerine getirmeniz yeterli. Sonrasında zaten alışkanlık haline geleceği için günlük hayatınızın bir parçası gibi unutmayacaksınız.

Tırnak ve ellerin güzelliğinde meyve vitaminleri önemli yere sahiptir. Bunun için elinize geçen her meyve kabuğu ile ellerinize ve tırnaklarınıza masaj yapın. Her gece uyumadan önce nasıl dişlerinizi fırçalıyor saçlarınızı tarıyorsanız, tırnaklarınız için de ellerinizi vazelinleyin. Bu tırnak ve tırnak etlerinin güçlenip şekil almasında önemli ölçüde rol oynar. Oje kullanmadan önce mutlaka tırnak koruyucu özellikli kremler kullanın. Ellerinizi yıkadıktan sonra kullanacağınız bir el kremi hem elinizin hem de tırnaklarınızın sağlığı açısından önem taşır.

Haftalık Tırnak Bakımı

Haftalık olarak yapacağınız tırnak bakımı ile her zaman daha sağlıklı ve daha bakımlı tırnaklara sahip olabilirsiniz. İşte harika tırnaklar için gereken haftalık bakım formülleri: Haftada 1 kere tırnaklarınıza besleyici ve kaliteli tırnak cilası sürün. Her hafta düzgün bir şekilde manikür yapın, kendiniz yapamıyorsanız başkasına yaptırın. Ellerinizi uzun süre suda bırakmayın bu yumuşayıp kırılmalarına neden olabilir. Oje olarak da besleyici özelliklere sahip ojeler kullanmak tırnak bakımında olumlu etkilere sahiptir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.