Kuru Ciltler İçin Yaş Maya Maskesi Tarifi

73

Yaş maya maskesi, pul pul dökülen ya da sürekli gerginlik hissi uyandıran kuru ciltler için etkili bir maskedir. Kuru ciltlerde sıklıkla karşılaşılan kırışıklık ya da çatlamaların tedavisinde de etkili olan bu maske, evde bulunabilecek özelliklerde malzemeler ile yapılan ve etkisini kısa sürede gösteren bir maskedir. Canlı, parlak ve daha az kırışıklık için cilt yağ dengesini sağlayan yaş maya maskesini uygulanabilir.

Kuru cildiniz var ve bundan dolayı sorun yaşıyorsanız, yaş maya maskesi ile cildinizi nemlendirip daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Yaş maya maskesi için gerekli olan malzemeler;

  • 2 tatlı kaşığı ılık yağlı süt,
  • 2 tatlı kaşığı elma suyu
  • 2 tatlı kaşığı yaş maya.

Eğer bu miktar az ya da çok gelirse oran bozulmadan aynı şekilde malzeme eklenebilir ya da eksiltilebilir. Yaş Maya Maskesi Uygulanışı: Yaş maya maskesinin malzemeleri kadar uygulanışı da çok çok basittir. Maske için gerekli olan malzemelerin tamamı bir kasede karıştırılıp kıvam alması sağlanır. Ardından yüzün tamamına uygulanır ve 20 dakika beklenir. Süre sonunda yüz güzelce ılık su ile yıkanır ve işlem bitirilir. Bu maskenin haftada 2 kere uygulanması uygun görülür..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.