Omuzda Küt Saç Modelleri

394

Saç denildiği zaman aklımıza ilk olarak saçın rengi ve bunun hemen ardından da saçın boyu gelmektedir. Saçlarımızın boyumuzu talep ettiğimiz gibi seçebilmektedir. Kısa saçlar ise son dönemlerde oldukça moda hale gelmiş durumdadır. Özellikle de açık renge sahip tonlar kullanmakta olan kişiler saç boylarını genel olarak kısa bir şekilde tercih ediyorlar.

Saç modelleri şeklinde küt modelinin yanı sıra kat kat modeli gibi daha sayabilecek olduğumuz pek çok model yer almaktadır. Fakat bizler kısa saça en fazla küt modeli yakıştırarak kullanmaktayız. Yüzünüz eğer ki yuvarlak bir yapıya sahip bir durumdaysa kesinlikle şanslısınız, zira yuvarlak yüz tipine yakışmakta olan saç modellerinin arasında kendisine yer bulan omuzda küt saç modelleri dümdüz bir durumda ve de fazlasıyla şık bir görüntü yaratır..

Saçlarınızı küt bir şekilde kestirmenizin ardından hafif oynamalar ile birlikte çok daha göz alıcı bir hale getirmeniz olanaklıdır. Küt saçlara perçem kestirme yapmak hafif oynamalar amacıyla çok harika bir tercih olabilir. Omuz bölgesinde saç kesimi yaptırmış olan kadınların saçlarına da fazlasıyla dikkat etmeleri gereklidir. Zira canlı gösterme amacıyla saçlarınızı kestirme kararı almanız bazı zamanlarda saçlarınızın daha hızlı bir şekilde kırılmasına ve de yıpranmasına neden olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.