Kontrast Renkler Nelerdir?

24

Zıt renklerin uyumların bilinmekte olduğu gibi en çok tercih edilerek kullanım yapılan alan moda olarak öne çıkmaktadır. Dekorasyon ya da dış tasarımlar onusunda renkler çok daha önemli durumda bulunabilir. Ancak moda içerisinde renge dayalı detaylar kesin bir şekilde hayati durumdadır. Moda konusunda kontrast renklerin arasında son seneler içerisinde mavi renkle yapılmakta olan sarı renk ile birlikte kırmızı renk gibi renkler de öne çıkanlar arasında bulunmaktadır.

Giyim konusunda kontrast renkler konusunda çok daha detaylı bilgilere sahip olarak kombin hazırlamak aslına bakılırsa kadınlar açısından çok daha yararlı olacaktır. Çünkü kontrast renklerin kombinlerinde renk uyumluluğu oldukça fazla önem arz etmektedir

Aynı renk bünyesinde yer alan zıt renkleriden seçim yapacak olmanız halinde çok daha dikkat çekici bir durumda kombinler yapmış olabilirsiniz. Bu konu için bir örnek açıklayacak olursak; birincil renk grubunda yer alan mavi renkle üçüncül grup içerisinde yer alan bordo renk kombin edilecek olursa göz alıcı bir durumda ve tamamen etkileyici bir uyum yakalamış olabilirsiniz. Bir başka örnekte de lacivert renge sahip ikili takım kombini içerisinde bordo renge sahip şal ya da fular kullanımında bulunabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.