Hangi Saç Rengi Size Yakışır?

9

Hepimiz zaman zaman değişiklik isteriz. Ve nedense biz kadınlar değişliğe hep saçımızdan başlarız. Çok canımız sıkıldığında, depresyona girdiğimizde, mutlu ya da mutsuz olduğumuzda hemen soluğu kuaförde alırız. Ya kesim, ya da renk değişikliği bizi tekrar hayata karşı motive eder.

Ama bir şeyi kabul etmek gerekir ki her saç rengi herkese gitmiyor. Ya da renk yelpazesinden doğru tonu yakalamak hiçte kolay olmuyor. Bu yüzden genel kuralları bilmek ve ona göre davranmak iyidir. Kötü sürprizlerle karşılaşmamak ve zaten bozuk olan moralimizi iyiden iyiye çökertmemek için bunları mutlaka bilelim.

Eğer kızıl ve kırmızı gibi kışkırtıcı tonları kullanmayı aklınızdan geçiriyorsanız, dikkati çekmeye ve herkes tarafından incelenmeye hazır olun. Çünkü bu tonlar tüm insanlar üzerinde aynı derecede ilgi çekiyor. Peki kızıl tonlara uygun musunuz?

Eğer cilt renginiz pembe tonlarında ise çoğunlukla kızıl ve kırmızı saçlara uygunsunuz. Çünkü bu tonlar genel olarak renkli bir cildi tercih eder. Makyaj çok önemli olmakla birlikte, saçların ten rengine uyumu ilk şarttır. Koyu ve ya buğday tenli biriyseniz kendinize yakışacak tonda kızılı bulmanız oldukça güçtür. Çoğunlukla iyi sonuçlar almak uzun zaman alır.
Eğer sarışın olmak niyetindeyseniz, iki şarttan en az birine uygun olmalısınız. Birinci şart çocukken sarışın olmak. Böyle şart mı olur demeyin, çocukken sarışınsanız ve büyüdükçe güneşte açılmaya devam eden saçlarınız var ise yetişkin iken de sarışın olmak size yakışacaktır. Fakat bu koşul yok ise sarının doğru tonunu yakalasanız bile sarışın olmak ve sarışın bir kadın olarak güzel ve uyumlu bir görünüme sahip olmak için bakım ürünlerine ve saçlarınıza sürekli işlemler yaptırmaya maddi ve manevi açıdan uygun olmalısınız. Sarışın olmak pahalı bir iştir.

Kahverengi tonlarını tercih edecekseniz, doğru tonları yakalamak daha kolaydır. Hem bakımı, hem de tene uyan rengi vermek mümkündür. Kahverengi hem ışıltılı bir saç rengidir, hem de kullanımı kolaydır. Tonuna göre kahve ve kızıl kahveler genel olarak bir çok insanda hoş durabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.