Gelin eldiven modelleri

333

Bir çok eski filmde kadınların bir dönem eldiven ve şapka kullanımına ne kadar önem verdiği görülür. Şapka ve eldiven genellikle zarafetin temsilidir. Kıyafete bir nezaket, bir asalet katan bu aksesuarlar, yıllarca bir çok kadının yaşamında vazgeçilmez olmuştur. Gerçekten izlerken bile hissedilir bir hava veren o asaletin beklide en büyük sebebidirler.

Gelinliklerde günden güne gittikçe azalan bir aksesuardır eldivenler. Oysaki gelinlikle birlikte modele göre en güzel görünümü sağlayan aksesuarlardan biridir. Gelinlik için tasarlanan eldivenler dantel, tül, organze, saten ve ya tafta olabilir. Çeşit çeşit renge ve desene sahip olabilir. Farklı boy ve ebatlarda da olabilir.
Omuzları açık ve göğüs dekoltesi olan cıvıl cıvıl gelinlik modellerinde yarım dirsek ve ya bileğe kadar eldivenler çok şık durur. Eldivenin gelinliğin geneline kattığı çok farklı bir hava vardır. Hem kabarık modellerde, hem de dar kesim gelinliklerde kullanılan bazılarında çok zarif, bazılarında ise çok canlı görünen eldivenler bulmak mümkündür.
Özellikle dar kesim gelinliklerde, eldiven şapka ve yüze inen yarım tül ile kullanıldığında çok etkileyici bir görünüm elde edilebilir. Asalet, zarafet ve estetiğin uyumu göz kamaştırabilir. Eldivende en önemli unsur, ele ve bileğe ya da dirseğe kadar ki kol bölümüne birebir uygunluğudur. Özellikle zayıf ve narin bayanların eldiveni çok iyi taşıdıkları bilinir.
Eldiven üzerine çok güzel aksesuarlar kullanılabilir. Gerek eldivenin kendi işlemesi, gerekse hoş bir yüzük ile bütünlük sağlanabilir. Bazı modern gelinliklerde renkler, bilinen gelinlik renklerinin aksine olabilmektedir. Canlı ve ya yumuşak renklerde kullanılan bazı gelinlik modellerinde eldiven bir zevk ürünü olarak ortaya çıkar. Gelinlik seçiminde tarzınıza uygun ise zarif bir eldiven tercih edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.