İlişkiler neden biter?

244

Bir ilişkiyi sürdüren şeyin ne olduğunu bulduğunuz anda bitmesine sebep olanları da bulmak kaçınılmaz olacaktır. İlişkileri başlatan duygu genellikle hoşlantıdır. Bu hoşlanma hissi zaman içerisinde aşka dönüşebilir. Ve ya sevgi ve yakınlık olarak ta gelişebilir. Ve hislerin karşılığında birlikte vakit geçirmekten, birbiri ile konuşmaktan, birbirine dokunmaktan zevk alan iki insan haline gelirsiniz.

İlişkiler güzel başlar. Heyecan, tutku, özen, merak ve bir çok duygu eşliğinde yüreğinizde bir şenlik havası ile geçer ilk günler ve ilk aylar. Ama zamanla güzelliklerin altındaki bazı kusurlar görünmeye başlar. İlk önce görmezden gelmek adettendir. Ama zamanla kusurlar gözünüze, gönlünüze daha çok batmaya başlar. Eğer her iki kişinin de hayatında büyük çöküşlere neden olmayacak kusurlar ise bunlar görmezden gelinebilir. Ama bazı kusurlar maalesef, ilişkinin bitmesine neden olacaktır, olmalıdır.
İlişkilerde yalan ve sadakatsizlik en büyük ayrılık sebebidir. Çünkü herkes bu ikisinden korkar ve bir ömür geçmeyeceğini düşünür. Yani bu tür kusurlar insanların yapılarında bulunmaktadır ve düzelmezler. Bu düşünce ile ilişkilerde bitişler olmaktadır.
Bunun dışındaki sebepler genellikle değişen yaşam koşulları, değişen görüşler ve duygular ile ilgilidir. Eskisi kadar sevgi ve ilgi görememek, soğukluk, cinsel isteksizlik, uzaklaşma, gereksiz tartışmalar ve daha bir çok şey. Sonuçta bir ilişki bitecekse bitmelidir. Bitmemesi için harcanan çaba, belki de yüreği tamir etmeye harcanmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.