Gelinlik seçerken nelere dikkat edilmeli?

228

Yaşamınızdaki en önemli günlerden bir olan düğün gününüz için, yapacağınız seçim mutlaka sizi memnun etmeli. Ne de olsa yıllar sonra bile o günü ve o halinizi anımsayacaksınız. Büyük güne özel gelinliğinizi seçerken neler dikkat etmelisiniz, biraz bakalım.

Gelinlik seçiminde bazı kriterler var. Bedene uygun gelinlik seçimi çok önemli. Beden yapınız size bazı ipuçları verecektir. Bu şekilde size uygun olan gelinliği bulmanız çok zor olmayacak.
4 tip gelinlik var. Kabarık gelinlik, kraliyet gelinlik, Prenses Gelinlik ve Kılıf Gelinlik. Narin yapılı biri iseniz kabarık gelinliklerden uzak durmalısınız. Çünkü kabarık gelinlikler sizi kaplamış gibi kaba ve biçimsiz durabilirler. Sizin için en iyi tip gelinlik kılıf modeli ve ya A biçimli Prenses modeli olabilir.
Kemikli bir yapıya sahipseniz, kabarık gelinlikler sizi bir balerin gibi gösterecektir. Kılıf tipi bedeni saran ve beden üzerinde ince bir hat gibi görünen modellerde size uygundur. Gögüs kafesinizin güzel görünmediğini düşünüyorsanız omuz hizası modeller ve kalın kumaşlardan uzak durmalısınız.
Kilolu bir yapıya sahip iseniz şeritsiz kabarık gelinlikler bedeninizin alt bölümünü saklayacaktır. Boyun bantlı modeller de üst bölgeyi iyi gösterebilir.
Geniş bedenli biriyseniz omuzlarınızı gösterecek modeller sizin için uygulanacaktır. Uzun kollu ve dar korseli modeller bedeninizi güçlü gösterecektir.
Büyük göğüslüler için üst bedeni çok fazla olmayacak şekilde dar ve uzun modeller güzel göstermektedir. Büyük göğüslülerin üst bölgede çok açık modelleri seçmemesi gerekir.
Uzun boylular için her tür model iyi olabilir. Fakat uzun kollu modeller daha uzun göstereceği için tercih edilmemesinde fayda vardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.