İlk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler

194

İlk defa buluşmalar oldukça heyecan vericidir. Eğer bir de buluşacağınız kişiyi daha önce görmediyseniz bu çok daha heyecanlı bir hal alır. Ama ilk buluşmalarda dikkat edilmesi gereken bazı hassas noktalar vardır.

Buluşma yerinizi sessiz, sakin ve gürültüsüz bir yer olarak belirlemenizde fayda var. İlk iletişim için birbirinizi duyabilmeniz çok önemli. Sipariş verirken asla onunla aynı siparişi vermeyin. İstediğiniz her hangi bir şeyi seçin ve gayet özgüvenli bir tavır içerisinde siparişinizi verin. Konuşurken gözlerine bakın. İlk ipuçları gözlerden gelecektir.
Sohbet aralarındaki suskunlukları doldurmak için saçma sapan konuşmalar yapmayın. Bırakın zaman aksın ve siz ona kendisi ile ilgili sorular sorun. Erkekler ne kadar öyle görünmese de kendisinden bahsetmeyi severler.
Yanınızda sizden biri olmasın. Bu sizi özgüvensiz ve çocukça gösterir. Üstelik samimiyetiniz konusunda da kuşku uyandırır. Buluşma saatini çok uzatmayın. Görüşme süresinde fazla rahat davranmanız karşı tarafı rahatsız edebilir. Hesap ödeme vakti geldiğinde sizde cüzdanınıza uzanın. Ama ödemeyi kendisi yapmak konusunda ısrarlı ise üstüne gitmeyin.
Eğer karşılıklı olumlu tepkiler aldıysanız bir sonraki görüşme için aceleci davranmayın. Biraz aralık zaman kalmasında fayda var. İlk buluşmada hemen elinizi tutmasına ve ya daha çok yakınlık göstermesine izin vermeyin. Bu bir test olabilir. Sizi çok basit elde edilebilir görmesine engel olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.