Renklere göre karakter analizi

302

Hangi rengi sevdiğinizi düşündünüz mü? Çünkü renkler kişiliğinize bir nevi ayna tutuyor. Peki renklere göre nasıl bir karaktere sahipsiniz? Hadi birlikte bakalım.

Eğer beyaz rengi seviyorsanız nezaketten hoşlanan, iyi niyetli ve dürüst bir kişisiniz. Genellikle sakin ve yumuşak huylu olmalısınız. Olumlu düşünen ve yardımsever bir karakteri yansıtıyor renginiz.

Sarı rengi seven biriyseniz çok konuşkan, meraklı ve sosyal olmalısınız.

Turuncu rengini seçenler için sağlam karakterli, iyi kalpli ve bağışlayıcı bir karakter görünmektedir. Onlar yardımsever ve fedakardır.

Pembe tonlarından yanaysanız mutlu birisiniz. Neşeli ve keyifli bir yaşamı seçersiniz. Aşırılıklardan hoşlanmaz ve hiç bir zaman abartılı olmazsınız.

Kırmızı rengini sevenler için başarılı ve öfkeli insanlar diyebiliriz. Onlar mutlu olmayı hakketmeyi severler. Ve hayatın tadını çıkarmayı. Ama yenilmeleri durumunda öfkelerine dikkat etmek gerekir.

Kahverengiyi seven insanlar genellikle sakin ve sessiz yaşamayı tercih edenlerdir. Onlar evlerinin, işlerinin kısaca hayatlarının düzenli olmasını isterler ve yalanlardan beyaz da olsa hiç hoşlanmazlar.

Yeşilin tonlarına vurgun kişiler ince esprili ve alaycı olurlar. Zekaları her daim uyanıktır ama bedenleri tembelliğe çok yatkındır. Sabırsız kişilerdir.

Mavi rengini beğenenler için son derece derin duyguları olan insanlar diyebiliriz. Onlar hissiyatlarını oldukça abartılı yaşarlar. Ama bu kimseyi rahatsız etmeyebilir, aksine çoğunlukla samimi bulunurlar.

Mor rek genellikle lüks ve zerafetin rengidir. Bu kişiler kendilerine hizmet edilmesini ve ihtişamlı bir yaşamın içinde olmayı isterler.

Gri rengi seçenler işlerinde genellikle çok başarılıdırlar. Çevrede soğuk bir etki yaratan bu kişiler aslında evinde ve işinde bir çok konuda uzmandırlar.

Siyah rengi sevenler ise hüzünlü ve kederli kişilerdir. Aslında tonlarına göre tam tersi bir etki de yaratabilir. Ama geneli ciddiyeti, hayatı önemsemeyi ve kendilerini melankolik bulmayı severler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.