Kaş bakımı nasıl yapılmalı?

93

Kaş bakımı nasıl yapılmalı sorusuna altın cevaplar bu yazımızdadır.

Gözlerimizin, yüzümüzün tamamlayıcısı olan kaşlarımız bizler için çok önemlidir. Kaşlarımız gözlerimizin hem koruyucusudur hem de gözlerimizi bütünleyen bir parçasıdır. Daha etkili bir bakış yapmak için, duygularımızı daha iyi ifade etmek için gözlerimizle beraber kaşlarımızı kullanırız.

Her insanın farklı bir kaş tipi bulunmaktadır. Kaşların yapısına göre kimi seyrek, kimi fazladır. Göz yapısına göre kimilerine kalın kaş yakışırken, bazılarına kavisli kaşlar yakışmaktadır. Artık kaşlar alınarak erkek veya kadının isteği üzerine şekiller verilmektedir.

Kimileri de kaşlarını tamamıyla aldırarak yerine dövme kaş yaptırmayı tercih etmektedirler. Bizler için önemli olan kaş bakımı nasıl yapılmalı?

Doğal Yollarla Kaş Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Evinizde hazırlayacağınız karışımlar sayesinde kaşlarınızın bakımını en güzel şekilde yapabilme şansınız bulunmaktadır. Doğal yollarla kaş bakımı nasıl yapılmalı?

• En çok kullanılan yöntemlerden olan Hint, badem ve fındık yağlarını karıştırarak yatmadan önce kaşlarınıza sürdüğünüzde dökülmesini engelleyeceğiniz gibi bakımlı hale getirme şansınızda bulunmaktadır.

• Sarımsak yağı veya Sarımsağı ezerek püre haline getirdikten sonra kaşlarınıza sürdüğünüzde yeniden çıktığını ve kalınlaştığını göreceksiniz.

• Hint, Argan, ceviz, tatlı badem, fındık ve sızma zeytinyağından oluşturacağınız karışımı kaşlarınıza sürdüğünüz zaman kaşlarınızın beslendiğini ve uzadığının farkına varırsınız.

• Kaşlarınıza vazelin kullandığınız zaman kaşlarınızı beslemektedir.

• Soğan suyu kaşlarınızı besleyecektir.

• Kaşlarınızın belirginleşmesi için yumurta sarısı, çörek otu ve susam yapı ile yapacağınız karışım sayesinde kaşlarınız daha belirgin hale gelecektir.

• Kaşlarınızı belirginleştirmek ve kaş hattınızı düzgünleştirmek için kaş kalemlerinizi ve göz farlarınızı kullanabilirisiniz. Böylece doğal ve yumuşak bir görüntü sağlayacaktır.

Etkili Bakışlar İçin Kaş Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Bitkisel karışımlarla uğraşmak istemeyenler kaş bakımı nasıl yapılmalı sorusuna eczanelerden temin edecekleri kaş bakım serumları ile yapmaları mümkündür. Daha önceki zamanlarda trend olan ince kaş modası bu sene kalın kaş modasına dönmüştür.

Kadınlarımız artık ince olan kaşlarını kalınlaştırmak için farklı yöntemler denemektedir. Bunlardan en çok yapılan yöntemler arasında sarımsak bulunmaktadır. Ancak bu kadar beklemek istemeyenler kaş kalemi veya kaş dövmesi yaptırarak bu işe çözüm bulmaktadırlar.

Doğru yapacağınız her türlü makyaj ile kaşlarınızı kalınlaştırma şansınız bulunmaktadır. Kaşlarınıza yapacağınız bakım sayesinde daha etkili kaşlara ve bakışlara sahip olma şansınız bulunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.