Orgazm Olamama Sorunu ve Tedavisi

107

Orgazm olamama sorunu ve tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirme niteliğindeki bu yazımızı kaçırmayın.

Orgazm olamama sorununu günümüz itibariyle pek çok insan yaşamaktadır. Bu sorunun temel sebebi; günlük hayatın stresli yaşantısı ya da iş hayatının yoğunluğu gibi psikolojik unsurlardır. Orgazm olamama tedavi yöntemleri, genel olarak psiko teknik danışmanlık hizmetleri sayesinde çok gelişmiş durumdadır.

Bu doğrultuda davranışsal ya da bilişsel açıdan cinsel terapilerin, orgazm olamama sorununun çözümünde etkili olduğu bilinmektedir. Ayrıca davranışsal cinsel terapiler vasıtasıyla bireylere çeşitli egzersiz terapileri de önerilmektedir.

Bu egzersizler, bireyler orgazm olmalarını sağlamada önemli etkileri bulunan egzersizlerdir. Anorgazmi tedavisinde uygulanacak olan yöntemler kişiden kişiye bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Sorunun niteliğine göre 6 ile 15 seans arasında bir süreç içerisinde anorgazmi tedavi edilebilmektedir.

Günümüz Orgazm Olamama Tedavi Yöntemleri

Günümüzde pek çok sağlık sorununda olduğu gibi orgazm olamama sorununun giderilmesinde de yeni yöntem ve teknikler kullanılmaya başlanmıştır. Günümüz orgazm olamama tedavi yöntemleri daha çok psiko terapiler üzerine yoğunlaşmış durumdadır.

Zira orgazm olamama sorunun en temelinde psikolojik nedenlerin olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra olası fizyolojik sorunların giderilmesi amacıyla çok nadiren olsa da bazı müdahalelerin yapıldığı bilinmektedir. Sağlık sektöründeki yeni gelişmeler bu sorunun hızlı bir şekilde giderilmesi noktasında etkili olmaktadır.

Orgazm Olamama Tedavi Yöntemlerine Dair Ayrıntılar

Orgazm olamama tedavi yöntemleri hakkında ayrıntılar söz konusu olduğunda özellikle psiko-seksüel tarih önemli bir hale gelmektedir. Burada söz konusu rahatsızlığın ilk ortaya çıkışı ve bu rahatsızlığın seyri üzerinde gerekli incelemeler mutlaka yapılmalıdır.

Esasında orgazm olamama sorununun ayrıntılarına inildiğinde uyuşturucu kullanımı, ilaç kullanımı ve alkol kullanımı gibi unsularında bu sorunu tetiklediği görülmektedir. Dolayısıyla sıralanan bu unsurların ortadan kaldırılması sonucunda orgazm olamama sorunu da ortadan kalmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.