Cilt sarkmasının önüne geçmek mümkün

28

Cilt sarkması kadınların korkulu rüyasıdır. Belirli bir yaştan sonra mutlaka olacak sarkmaları geciktirmek mümkün. Cilt sarkmasının önüne geçmek için gerekenleri bu yazımızda derledik.
Cilt Sarkmasının Önüne Geçen Yiyecekler ve Maskeler
Son dönemlerde kilo vermişseniz, cildinizde sarkmalar meydana gelecektir. Bu sarkmalar oldukça kötü bir görünüm sergilediğinden dolayı giydiklerinize dikkat etmeniz gerekebilir. Bu cilt sarkmaları size kendinizi kötü de hissettirebilir. Bundan dolayı içerden vücudunuza gelen bir güzellikle cilt sarkmalarını engelleyebilirsiniz.
Sarkmaların Önüne Geçen Yiyecekler Nelerdir?
1 . Isırgan otu cilde çok iyi gelmektedir. Yaşlanma karşıtı olmasıyla bilinen ısırgan otu, çayı içildiğinde ise cildin sıkılaşmasına neden olmaktadır.
2 . Yaban Mersininin özellikle cilt yaşlanmasının önüne geçtiği ve içerisindeki antioksidan sayesinde cildi sıkılaştırmaya yardımcı olduğu bilinmektedir.
3 . Portakal içerisinde bulundurduğu bol C vitamini sayesinde hem cildi güzelleştirir hem de sarkmaları önler.
4 . Elmanın cildi güzelleştirdiğini bilmeyen yoktur. Cildi sadece güzelleştirmekle kalmıyor yaşlanmayı ve sarkmaları önlemede de oldukça etkilidir. Elmayı hem yiyebilir hem de maskesini yaparak oldukça karlı çıkabilirsiniz.
5 . Limon, portakal gibi içerisindeki C vitamini sayesinde cildi güzelleştirir. Akne ve sivilcelere doğrudan sürülen limon sayesinde ciltte doğrudan bir sıkılaşma anında fark edilir.
6 . Adaçayı ciltteki kan dolaşımını arttırdığından dolayı, cilde güzellik vermekle beraber sağlıklı bir şekilde zayıflamaya da yardımcı olur. Günde bir fincan ada çayı sizi oldukça rahatlatacaktır.
7 . Şeftalili yoğurt kürü, cildi sıkılaştırma da ışık hızında bir etkisi vardır.
8 . Güzellik kürlerinde bol bol tüketilen nane taze kullanıldığında da cildi oldukça güzelleştiriyor. Sık sık kahvaltı da tüketebilirsiniz.
9 . Lavanta yağı cildin sıkılaşması ve pürüzsüzleşmesinde oldukça etkilisidir. Hem güzel kokmanızı sağlayacak hem de sizi güzelleştirecek çift etki.
Bu yiyeceklerin bol bol tüketilmesi cilt sarkmalarının önüne geçecektir. Vereceğimiz maske sayesin de de cilt sarkmalarınızın önüne geçebilirsiniz.
Malzemeler: 1 yemek kaşığı kayısı yağı, 10 damla portakal yağı, 1 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı, 2 tatlı kaşığı lavanta yağı, 1 tatlı kaşığı havuç yağı ve kil karıştırılarak kıvamında bir maske haline getirilir. Bu karışım sarkık bölgelere yapılan masajla beraber cilde yedirilmeli ve haftada bir defa kullanılmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.