Kolay yüz maskesi tarifi

80

Günümüzde birçok yüz maskesi farklı şekillerde cilde fayda sağlar. Özellikle pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen kadınların tercihi olan bu maskeler kolay hazırlanışları ile ön plana çıkar. Bu yazımızda sizlere kolay yüz maskesi tarifi konularında yardımcı olmaya çalışacak hatta evde kendi imkanlarınız ile hazırlayabileceğiniz maskelerden örnekler vereceğiz. Şimdi yüz maskesi tariflerine ve cilde sağladığı etkilere daha yakından bakalım.

Sizler için elimizden geldiğince hızlı ve kesintisiz bir şekilde kolay maske tarifleri vermeye çalışıyoruz. Daha farklı bir konu başlığına ulaşmak isterseniz bizi yorumsuz bırakmazsanız seviniriz.

Yüz Maskesi Tarifleri
Pürüzsüz, berrak ve bir o kadar da etkili bir cilde sahip olmak için evde kendi imkanlarınız ile kolayca hazırlayabileceğiniz bu maskeler, cildinizde oluşan sorunları giderecek ve bunun yanında etkili bir bakım yapacaktır.

Bal ve Çilek Maskesi Hazırlanışı
Gerekli Malzemeler;
3 tane çilek
2 çay kaşığı kadar bal
Hazırlanışı;
Maske uygulanmaya başlanmadan önce yüz tamamen temizlenir ve bunun ardından kurulanarak maske için hazır hale getirilir. Maskenin hazırlanışı çileklerin yıkanması ile başlar ve yıkamanın ardından çok cıvımayacak şekilde çilekler ezilir. Uygun büyüklükte bir kabın içerisinde ezilen çilekler ile bal karıştırılır ve hazırlanan karışım parmaklar yardımıyla yüze sürülür. Yüze sürülen maskenin en az 20 dakika kadar yüzde bekletilmesi gerekir. Yeteri kadar yüzde bekletilen maske daha sonra ciltten atılmak üzere yüz durulanır ve durulamanın ardından yüz yumuşak bir havlu ile kurulanır. Kurulamanın ardından eğer yüzde sertleşme ya da kuruluk gibi durumlar oluşursa uygun bir nemlendirici kullanmak yeterli olacaktır. Haftada en az 2 kez uygulanması tavsiye edilen maskenin 1 ay sonra sonuç verdiğini söylemek mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.