Çocuğunuzla iyi vakit geçirin

160

Her annenin isteğidir çocukları ile kaliteli zaman geçirebilmek bunun için birçok anne okur ve geliştirir kendini fakat çoğumuzda üşenir klasik yollara başvurur ve deriz ki aman çocuk değil mi oynasın kendi kendine der işi çözümleriz.

Gerçek pek de öyle değildir aslında çocuğunuzla iyi vakit geçirmenin yolları bulmalı, araştırmalısınız.
Birkaç örnekle anlatmaya çalışmak gerekirse birçok firma eğitici oyunlar hakkında kaliteli ürünler ortaya çıkarsa da evde pratik yapabileceğiniz oyunlarda vardır. Hatta evinizi yeni dekore ediyorsanız evinizin minik üyesi ve diğer aile bireylerinin de birlikte keyif alacağı oyun köşeleri yapmayı unutmayın. Evet, çocuğunuzun yaşı ne olursa olsun ebeveynleri ile seveceği oyunlar oynamalı tabi bu oyunları seçerken çocuğunuz gelişim dönemlerini ve hayattan beklentilerini göz ardı etmeyin. Eğer çocuğunuz ilk çocukluk dediğimiz 3-7 yaş döneminde ise daha çok kaba motor becerilerini kullanacağı oyunlar oynamak isteyecektir boyama yapmak, yapboz yapmak klasik oyunlardır imkânlar varsa Koş Bul ve Yap, Haluhap, Yumurta Yarışı gibi bir hem enerjisini atabileceği hem de kaliteli zaman geçireceğiniz oyunlar vardır. Çocuğunuz son çocukluk dediğimiz 7-12 yaş döneminde ise daha çok el koz koordinasyonunu kullanabileceği oyunlara yönelmelisiniz stratejik oyunlar ya da denge oyunları sizin için iyi bir seçim olacaktır.

Siz ve çocuğunuz yaşı ne olursa olsun sizin de o yaşlardan geçtiğinizi unutmayın ve bir çocuk için ailesi ile geçirdiği mutlu oyun vakitleri olunun kişilik ve ahlak gelişimine büyük katkı sağlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.