Pudra Nasıl Kullanılır

132

İlk önce, fondöteni düzgün ve eşit bir şekilde uygulandığından emin olun. Fondöten tamamen kuruyana kadar pudranızı uygulamayın. Aksi takdirde, elde etmek istediğiniz görünüm değil, “baked” efekti alırsınız. Fondöten kuruyunca, temiz bir fırça kullanarak pudrayı eşit şekilde uygulayın. Fondötensiz de kullanabilirsiniz. Bulaşmayı önlemek için fırçalarınızı temiz tutun. Fırçalarınızı temizlemek için Ev Yapımı Fırça Temizleyicisi yapıp kullanabilirsiniz.

Ev Yapımı Pudra Yapımı

Malzemeler:

• ½ kap ararot tozu
• 1-2 çay kaşığı kakao tozu. Cildinize uygun, istenilen renk elde edilinceye kadar biraz daha ekleyebilirsiniz.
• 1-2 küçük hindistan cevizi. Cildinize uygun, istenilen renk elde edilinceye kadar biraz daha ekleyebilirsiniz.
• 2 damla sardunya uçucu yağ

Hazırlanışı:

• Ararot tozunu bir karıştırma kabına yerleştirin. İsterseniz karıştırmak için bir kahve değirmeni kullanabilirsiniz. Ararot tozu, bu ev yapımı yüz pudrasını ipeksi pürüzsüz kılan şeydir. Ararot, sert kimyasallar içermeyen doğal bir katkı maddesidir ve ekstraksiyon işleminde yüksek ısı kullanılmaz. Ararot tozu aslında antiseptik özelliklere sahiptir ve yüz için alevlenmelere neden olabilecek bakteri gelişimini en aza indirmeye yardımcı olmak için mükemmel bir seçimdir.
• Şimdi, azar azar kakao tozu ve küçük hindistan cevizi ilave edin. Bu katkı maddelerinin her ikisi de şeffaf bir efekt yaratmanın yanı sıra doğal cilt tonunuza yakın bir renk bulmak için de yardımcı olur. Kakao antioksidanlar içerir, bunlar cilt için mükemmeldir. Küçük hindistan cevizin mükemmel kokusu vardır ve aynı zamanda antibakteriyel özelliği vardır.
• Son olarak, karışıma 2 damla sardunya esansiyel yağı ekleyin. Sardunya yağı yüzünüz için mükemmeldir, ışıltılı cilt ve iltihaplanma mücadelesi sağlar.
• Hepsini karıştırdıktan sonra karışımı sıkı kapatılabilen bir kapta saklayın. Cam kap varsa onu kullanın, kimyasalları sızdırmaz. İşte bu kadar basit! Yeni ev yapımı pudranızı artık kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.