Kalıcı parfüm nasıl anlaşılır

211

Parfüm kullananların genelde en çok şikayetçi olduğu konulardan birisi parfümü sıkıyoruz ve 30 dakika geçmeden kokusu uçup gidiyor. Bütün gün kalıcı olmasını nasıl sağlarız gibi sorular geldi. Bizde kozmetik ekibi olarak bu konuyu araştırdık ve size bir kaç tüyo vereceğiz.

Gün boyu kalıcılığını devam ettiren kadın parfüm markaları

Lancom hypnose kendini enerjik hisseden kadınların tercih edeceği kokulardan bir tanesidir. Büyüleyici ve kışkırtıcı özelliği vardır.

Gucci rush kullandığınızda 5 dakika içeresinde çevreye hoş bir nergis çiçeği, misk, meşe yosunu ve palmiye kokularından hazırlanmış aromayı hissettirecektir.

Chanel coco mademoiselle bu markada bergamot, portakal ve greyfurt aroması ile hazırlanmıştır. Tende kokuya dönüştüğünde büyüleyici bir etkisi vardır. Doğallık ve kendisine özgün bir çizgisi vardır. Ferah koku arayan kadınlar bu markayı tercih edebilir.

Bvlgari jasmin noir zarefetin kokuya dönüştüğü ve nilüfer çiçeklerinden oluşan bir aroması vardır.

Kalıcı parfüm yapma yöntemleri

Parfüm kullananlar aradığı kokuyu bulamadan sürekli kokular değiştiren ve parfüm alırken bütün kokuları test etmek yerine en fazla 3 koku denemelidir.

Ten ile koku uyumu aslında çok önemlidir. Bazı tenler baharat kokusu ile daha rahat uyum sağlar. Bazı tenlerde ise çiçek ve odunsu kokuları iyi taşır.

Parfümün kalıcı olması için nabız bölgelerine kullanın. Göğüs araları, kulak arkaları, nabız atan bilekler, koltuk altları nemli olduğundan kokunun uzun süre tende kalmasını sağlayacaktır. Daha kolay bir şekilde dağılmaktadır.

Parfüm nasıl saklanmalı ve muhafaza edilmesi gerekir diye soranlara ise serin ve loş ortamlarda muhafaza edebilirsiniz. Yapılan yanlışlar arasında ise sürekli ve düzensiz şekilde parfüm markasını değiştirmeniz olmaktadır. Kadınlar için yukarıdaki verdiğimiz markaları kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.