Hamilelikte cilt temizliği nasıl olur?

280

Hamilelik dönemi hassas ve çok özel bir dönemdir. Bu dönemde vücudunuzla ilgili birçok sorun yaşayabilirsiniz. Yağlanma, aşırı kuruluk, cilt lekeleri ve akne oluşumu yaşayabileceğiniz cilt sorunlarından bazılarıdır. Bu sorunları engellemek için cilt temizliğimizi çok dikkatli yapmalıyız.

Hamilelik döneminde olan bayanların ciltleri çok hassas olur. Bu yüzden bayanlarda akne oluşumu görülebilir. Ciltte hormonların etkisiyle yağlanma görülebilir. Yağlanma ise sivilce oluşumuna neden olur. Ciltte hassaslaşmadan dolayı kuruluk da oluşabilir. Hatta cildinizin bazı kısımları yağlanırken bazı kısımlarında ise kuruluk görülebilir.

Hamilelikte bu sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız cildinize önem vermelisiniz ve cildinize çok dikkat etmelisiniz. Yaz aylarında cildinizi korumak için cildinizi güneş ışınlarından koruyan kremler kullanabilirsiniz. Özellikle bulutlu havalarda bile bu kremlerden kullanmalısınız. Çünkü yaz aylarında hava bulutlu dahi olsa güneş ışınları cildinize yansır. Ayrıca yaz aylarında cildinizde oluşabilecek lekeleri engellemek için cildinizi her gün temiz tutmalısınız. Cildinizin temizliği onu her gün yıkamanızdan geçer.

Haftada bir kere de cilt temizleme maskeleri kullanmalısınız. Cildi yağlı olan bayanlar köpük temizleme jelini yüzlerine uyguladıktan daha sonra su bazlı bir krem kullanabilir. Su bazlı kremler ciltte yağı artırmazlar. Cildinizin bazı bölgeleri yağlı bazı bölgeleri ise kuru ise cildinize uygun olan bir jel ile cildinizi temizleyin ve karma ve hassas ciltler için üretilmiş kremleri kullanın. Hassas ciltler ve karma ciltler temizleme sütlerini kullanabilirler. Kuru bir cilde sahip olanlar ise yüzlerini köpük şeklinde temizlesinler. Daha sonra yağ bazlı bir nemlendirici kullansınlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.