Sıcak havalarda ne giymeli?

10

Yaz mevsiminde acaba neleri giymek gerekli? Siyah bir renk mi, yoksa beyaz bir renk mi? Uzmanlar ise yaz için koyu renkleri tercih ediyor. Herşeyden de önemlisi koyu renkler ya da siyah renge sahip giysiler bizleri güneş yanığının yanı sıra zararlı bir durumdaki ultraviyole ışınlarından korumaya yardımcı oluyor. Koyu bir durumdaki renk ışınları tamamen alıyor ancak kızılötesi bir duruma sahip ışınları yansıtmakta ve bu şekilde ise bedenimizi çok daha iyi bir şekilde korumuş oluyor.

Vücudun vermiş olduğu sıcaklıkta koyu renkli kıyafetlerle çok daha iyi bir şekilde dışarıya aktarılabilmekte. Özellikle çok küçük bile olsa bir esinti mevcutsa koyu renge sahip olan giysiler, sıcaklığı daha hızlı bir şekilde dışarıya verebildiğinden dolayı çok daha avantajlı bir durumda.

Buna rağmen açık renge sahip kumaşlar vücudun üzerindeki sıcaklığını iç tarafa yansıtmaktadır, bu durum ise vücudumuzu çok daha fazla ısıtıyor.

Nasıl bir renk seçecek olursanız seçin yaz mevsiminde kesinlikle çok rahat, çok daha bol giysiler giymeye özen gösterin. Böylelikle de havanın dolaşımını sağlamış olursunuz. Giysi aslında tam olarak ne kadar dar olur ise altında o denli bir ısı birikmiş olur ve vücudumuz ise kendisini soğutabilmek amacıyla çok fazla terlemez.

En son ise, uzun giysi seçimi yaparak kendinizi ultraviyole ışınlarına karşı koruma altına almayı da hiç bir şekilde ihmal etmemelisiniz..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.