Neden Karın Şişliği Olur?

190

Karın şişliği aslında vücudumuzun mide kısmında gerçekleşen bir rahatsızlıktır. Karın kısmında bir dolgunluğun yanı sıra gerginlik hissiyle birlikte kendisini belli etmektedir. Sindirimle alakalı sistemin bozulmasına bağlı bir şekilde ortaya çıkmış olan rahatsızlık bireylerin yaşam kalitesini düşürmektedir. Bağırsaklar üzerinde gazın artması karın ağrısını da tetiklemektedir. Mide gazları da karında bir şişliğe sebep olmaktadır.

Karın şişliği konusunda rahatsızlığı bulunan hastaların tedavisiyle alakalı rahatsızlığa sebep olan en önemli etmenler tespit edilip buna göre de özel bir tedavi süreci başlatılmış olur. Karın bölgesindeki şişlik sindirim sisteminin tamamen düzensiz bir şekilde çalısmasına bağlı ortaya çıkmaktadır. Vücut üzerinde yer alan sülfür bileşene sahip gazlarda bir artış olur. Gazlar bağırsak kanalı üzerinde tıkanmaya başlamaktadır. Aşırı bir şekilde yemek yeme ise karın bölgesinde şişliğe sebep olur. Bağırsak kanallarının tıkanmış olması ve kabızlık halinde karın şişliği görülmektedir. Regl olmadan önce kişinin stres yaşıyor olması karın şişliğine de sebep olmaktadır. Bağırsak iç kısmında bulunan parazitler karın şişliğinin olmasına sebep olmaktadır.

Karın şişliği bulunan hastalar aslında bol bir şekilde lif içeriğine sahip gıdalar tüketmesi gereklidir. Bitkisel bir durumdaki tedavi yöntemleri kullanılarak kısa zaman içerisinde etkili bir şekilde sonuç elde edilebilmektedir. Karın şişkinliğiyle alakalı olarak beslenme alışkanlıklarında da bir değişiklik meydana getirilmesi gereklidir. Sindirimle alakalı sistemi zorlamamakta bulunan yiyeceklerin tüketilmesi gereklidir. Kabızlıkla alakalı sorunun kesinlikle giderilmesi gereklidir..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.