Sağlıklı Bir Cilt İçin Beslenme Tüyoları

10

Doğru beslenme alışkanlığı kazanmak birçok açıdan kişiye artı değer katmaktadır. Eğer cildinizin genç kalmasını ve güzelliğinin devam etmesini istiyorsanız doğru beslenme tüyoları ile bunu kolayca başarabilirsiniz. Cildinizin genç kalması için dikkat edilmesi gereken önemli satır başlıklarını şu şekilde sıralamak mümkün. Sağlıklı bir cilt, beslenme alışkanlığı kazanmakla elde ediliyor. Cildimizin gençliğini ve güzelliğini uzun yıllar boyunca korumak, için doğru beslenme, sağlıklı bir psikolojik yapı ve genler bu konuda en önemli maddeler arasında gösteriliyor.

Yediğiniz Cildinize Yansır!
Vücudumuzdaki dengeye göre beslenme alışkanlıklarını belirlemek organizmanın daha düzenli çalışmasına olumlu etki edecektir. Yanlış beslenme akışkanlığına sahip biri; bu durumu ciltte solgunluk kuruluk ya da lekelerde ki değişimlerle gözlemleyebilir. Omega 3 ve omega 6 yağ asitlerini cilt sağlığımız için son derece önemlidir. Bunları dengeli tükettiğimizde, kan dolaşımı düzene girer ve cilde oldukça olumlu şekilde etki eder. Bu yağ asitleri içeriğinde ki vitaminleri sayesinde hücre zarını güçlendirir ve cildin daha dinç ve canlı görünmesini sağlar.

Sağlıklı bir cilt için gerekli olan vitaminler nelerdir?

A vitamini ve beta karotenler
B vitamini:
C vitamini:
E vitamini
Bir Avuç Yaban Mersini Yiyerek Cildinizi Güzelleştirin
Vücutta zaman içinde kırışıklıklar oluşur ve cilt soluk bir görünüme sahip olur. Stres, sigara, alkol, fazla kafein, sağlıklı hücrelere zarar veren moleküler olarak biliniyor. Cildin çabuk yaşlanmasına sebep olan bu etkenlerden uzak kalmak son derece önemlidir.

Küçük meyvelerin içinde yer alan ve oldukça cilde olumlu etki eden antioksidanlar, serbest radikallerin zararından hücreleri korur ve cilde olumlu etki eder. A, C ve E vitaminleri önemli antioksidan vitaminler arasında görünmektedir ve 1 avuç çilek veya yaban mersini yemek cildin ihtiyaç duyduğu C vitamini ihtiyacını karşılar.

Kırışıklıkları Vitaminlerle Geciktirin!

Vitaminlerde bulunan antioksidan özellikleri sayesinde cildinizde ki kırışıklıkları yok edebileceğinizi biliyor musunuz? Özellikle doğru beslenme cilde hayli yarar sağlar. A, C, D, E vitaminlerinin eksikliği cansız, kuru ya da fazla yağlı olmasına neden olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.