Göğüs küçültme egzersizleri

180

Göğüsleri küçültmek için çok sağlıklı bir diğer spor aktivitesi ise yüzmedir. Yüzme daha çok yaz aylarında yapılacak aktivitelerin başında gelmektedir. Yüzerken bütün kaslar aynı anda çalışır. Ayrıca yüzmede atılan kulaçlar omuz ve göğüs kafesini çalıştırır.

“Omuz ve göğüs kısmı çalışan yüzme sporunda bu yöntem göğüs bölgesindeki yağı azaltır ve göğüsleri şekillendirmeye ve göğüsün sarkmamasına yardımcı olur.” Eğer yüzme imkânınız yoksa ve ya yüzmeyi bilmiyorsanız evin içinde kulaç hareketi yaparak da göğüs bölgesi inceltilebilir.

Dik Pozisyonda ve ya Oturarak Yapabilirsiniz
Göğüs bölgesini zayıflatmak için hafif halter kaldırabilirsiniz. Halteri dik pozisyonda ya da oturur vaziyette yapabilirsiniz. Düzenli olarak en az 15′ er defa her iki elinize aldığınız halteri ilk önce havaya daha sonra yavaş bir şekilde aşağıya doğru indirilerek gerçekleştirilir. Bu yöntem aynı zamanda kol bölgesi kas yapımına da yardımcı olmaktadır.

Günlük Yaşamda Asansör Yerine Merdiven Kullanılmalı
Merdiven çıkmakta göğüs bölgesi zayıflamasına yardımcı olmaktadır. Her gün düzenli olarak 15 ile 20 dakika merdivenlerden inip çıkılmalıdır. Merdiven çıkmak etkili bir yağ yakıcı aktivite olduğundan günlük yaşamda da asansör yerine merdiven kullanılmalıdır.

Günlük 20 Defa Tekrarlanmalıdır
Hip Shift için ayaktayken vücut düz bir şekilde tutulur. Daha sonra eller yere doğru paralel bir şekilde uzatılır ve avuç içler birbirine geçirilir. Bilekler ve avuç içleri sımsıkı tutulurken işaret parmağı bırakılır. Nefes alırken kalça sağa doğru itilir ve geri başlama pozisyonuna gelirken nefes verilir. Bu hareket göğüs bölge zayıflamasına yardımcı olduğundan günde 20 defa yapılması gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.